EkonomiEylül Ayı İşsizlik Verileri Açıklandı!

Eylül Ayı İşsizlik Verileri Açıklandı!

Açıklanan verilere göre Türkiye’deki işsizlik oranları 2016 yılının Eylül ayına kıyasla bu yılın aynı döneminde yüzde 0,7 oranında düşüş göstererek 10,6 oranında kayıtlara geçti.

Ülke genelindeki işsizlik oranları 2016 yılının Eylül ayına kıyasla bu yılın yine Eylül ayında yüzde 0,7 oranında düşüş göstererek 10,6 olarak gerçekleşti. Bahsi geçen bu dönemde işsiz olanların sayısında 104 bin civarında düşüş görülürken toplam sayının 3 milyon 419 bin kişi olduğu tespit edildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül ayına ilişkin işsizlik rakamlarını açıkladı.

Bir Önceki Yıla Kıyasla 104 Bin İşsizin Eksildiği Görüldü

TÜİK tarafından açıklanan bu istatiksel verilere göre, ülke genelinde 15 yaş ve üzeri olan işsizlerin sayısı 2017’nin Eylül ayında, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 104 bin kişi eksilerek 3 milyon 419 bin kişiye kadar düştü. Yine söz konusu olan ayda işsizlik oranlarında yüzde 0,7 civarında bir düşüş sergileyerek yüzde 10,6 oranında gerçekleştiği kayıtlara geçti. Böylelikle daha Ağustos ayına kıyasla işsizlik oranlarında herhangi bir değişim yaşanmadı.

İş Gücüne Katılma Oranı Yüzde 0,8 Oranında Arttı

Yine TÜİK tarafından açıklanan bu verilerde iş gücüne katılma oranında ise bir yükselme söz konusu oldu. İş gücü, bir önceki yılın yine 9’uncu ayına nazaran 1 milyon 128 bin kişi civarında artış gösterirken, iş gücüne katılma oranında ise yüzde 0,8 oranında bir yükseliş görüldü. Böylelikle iş gücüne katılma oranı yüzde 53,6 olarak kayıtlara geçti. Söz konusu olan dönemler için yapılan karşılaştırmalara göre, kadınlarda iş gücüne katılma oranı yüzde 1 civarında artış ile yüzde 34,5’e ulaşırken, erkeklerde ise bu oranının yüzde 0,6 oranında artış ile yüzde 73,1’e kadar yükseldiği belirlendi.

Sigortasız İşçilerde de Artış Görüldü

Açıklanan bu verilerde, hiçbir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmaksızın çalışan işçilerin sayısında da yüzde 0,2 oranında artış olduğu ve kayıtlara yüzde 34,8 olarak geçtiği belirlendi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

1 Görüş

  1. işsizlik oranı inşalllah yeni yılda dahada düşecek böle güzel haberler okudukca keyifleniyoruz ülkemizin ve halkımızın hep ilerlemesini istiyoruz tabiki

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

two × three =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et