Dekorasyon Fikirleri Evinizi Eski Temizliğine Geri Getirin!

Evinizi Eski Temizliğine Geri Getirin!

Ev temizliği yapmak en sevmediğiniz işler arasında yer alıyor olsa dahi, bahsedeceğimiz temizlik tarzları ile elde edilen sonuç şaşırtıcı olacaktır.

Ev temizliği yapmak en sevmediğiniz işler arasında yer alıyor olsa dahi, bahsedeceğimiz temizlik tarzları ile elde edilen sonuç şaşırtıcı olacaktır.

Çünkü ev temizliği ve düzenliği için önerilen bu ipuçları, tüm eşyalarınızın parlaması ve olduğundan daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Bahsedeceğimiz bu temizlik fikirlerini uygulayarak, eviniz için düşündüğünüz dekorasyon fikirleri öncesinde evinizi temiz bir görünüme kavuşturarak, yapacağınız ev dekorasyonu masraflarından olabildiğince tasarruf sağlayabilirsiniz. Her ne kadar yağlanmış, çok kullanılmış ve pis gözüken eski evler dekorasyon masraflarını yüksek gösteriyor olsa da; temiz evlerde yapılacak dekorasyon masrafları en aza indirgenmektedir.

İşte Ev Temizliğini Kolaylaştıracak ve Eğlenceli Hale Getirecek 9 İpucu…

  • Masanızı İlk Günkü Haline Getirmek

Yarım bardak sirkeyi ve yarım bardak kadar zeytinyağını karıştırın ve bu karışımı çizilmiş olan masanızın üzerine sürün. Bu karışım sayesinde eski masanızın üzerinde bulunan çizikler ortadan kalkacak ve masanız ilk günkü halini alacaktır.

  • Yastıklarınızı Beyazlatmak

Bir ölçek deterjan, bir ölçek parçalanmış olan bulaşık deterjanı, bir ölçek beyazlatıcı, yarım ölçek boraks ve kaynar su ile elde edeceğiniz karışım sayesinde sararmış olan yastık kılıflarınız beyazlatabilirsiniz.

  • Bardaklarınızı Temiz Tutun

Bardaklarınızı temizleyebilmek ya da temiz tutabilmek için 2 kaşık pişirme sodası ve bir kaşık çiçek yapıyı karıştırıp bu karışımı bir diş fırçası ya da be yardımıyla bardaklarınıza sürün. Böylelikle tertemiz ve pürüzsüz bardaklar elde edeceksiniz.

  • Duş Başlıklarınızı Temizleyin

Duş başlıklarında tortu halini almış olan kireçlerden yalnızca sirke yardımıyla kurtulabilmeniz mümkün. 20 dakika kadar bir sürede uygulayacağınız sirke sayesinde bu kötü görüntüden kurtulabilirsiniz.

Duş başlıklarını temizleyebilmenin başka bir yolu da kalıcı bir hal almış olan kireçler için bir poşete sirke koyup poşeti duş başlığına bağlamaktır. Yaptığınız bu uygulamayı yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra güzelce yıkayabilir ve tertemiz bir başlığa sahip olabilirsiniz.

  • Ütü Temizliği

Kireç kaplamış olan bir ütüyü temizleyebilmek için öncelikle ütünün alt kısmını tuz ile kaplanmış olan uygun bir zeminin üzerine koymalısınız. Daha sonra ütüyü açarak en yüksek sıcaklığa getirmeli (bu esnada ütünüzde su olmamasına ve buhar düğmesinin kapalı olmasına dikkat edin) ve kızgın olan ütüyü tuzla kaplı olan zeminin üzerinde gezdirmelisiniz. Böylelikle ütünün kiri kolay ve hızlı bir şekilde temizlenecektir.

  • Kızartma Tavalarının Temizliği

Kir ve yağ kaplamış olan kızartma tavalarınızı temizlemek için ihtiyacınız olan şey bir ocak temizleyicisi, çöp poşeti, kauçuk eldiven ve düz sirke olacaktır.

  • Küvette Oluşan Küf Lekelerinin Temizliği

Bir cm olacak şekilde pamuk yumaklarını küçük küçük parçalar haline getirin. Ardından bu pamukları beyazlatıcıya batırıp küf lekelerine uygulayın. Bir gece boyunca bu pamukların lekeler üzerinde kalmasını sağlayın ve ertesi günü bir fırça yardımıyla ovalayın. Küf lekelerinin çıktığını göreceksiniz.

  • Ocak Izgaralarının Temizliği

Amonyak yardımıyla ızgaraların üzerindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Izgaraların üzerine bri poşet serip 2-3 yemek kaşığı kadar amonyak dökün ve 12 saat bekletin. 12 saatin ardından ızagaraları yıkayabilirsiniz.

  • Çatal – Bıçak Temizliği

Gümüş renkteki çatal bıçaklarınızı tuz, kaynar su ve alüminyum folyo kullanarak kolay bir yöntem ile parlatabilirsiniz.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

one × two =

5,349BeğenenlerBeğen
8,759TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,675TakipçilerTakip Et