Emlak Ev Kaskosu Hangi Hasarları Kapsar?

Ev Kaskosu Hangi Hasarları Kapsar?

Ülkemizde genellikle otomobile uygulanması ile bilinen kasko, menkuller için de uygulanabilirdir. Peki ev kaskosu nedir, hangi hasarları kapsar? İşte cevaplar!

Ülkemizde genellikle otomobile uygulanması ile bilinen kasko, menkuller için de uygulanabilirdir. Peki ev kaskosu nedir, hangi hasarları kapsar? İşte cevaplar!

Ev Kaskosu Nedir?

Ev kaskosu; evinizi, evinizdeki tüm tesisat sistemlerini ve dilerseniz de ev eşyalarınızı kapsayan bir sigorta çeşididir. Evinizde yaşanabilecek olan herhangi bir felaket ve olumsuzluk sonucu ortaya çıkan hasarı yaptırdığınız sigorta ile teminat altına almış olursunuz. Böylece yaşanabilecek olan tüm zararlara karşı bir sigorta şirketinin DASK ile evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almasını sağlayabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Ev Kaskosu Zararı Karşılar?

Öncelikle evi sigortalamanın ana teması yangındır. Yıldırım düşmesi, yangın ve patlamalar ev kaskosunun ilk karşıladığı olumsuzluklardır. Ev kaskosu evinizi ve eşyalarınızı gördüğü zararlar hususunda güvence altına alacak demektir. Grev ve lokavt, terör eylemleri ve kötü niyetli eylemler sonucu eviniz hasar aldığında bunu ev kaskonuz kolaylıkla karşılayacaktır.

Sel ve su baskınları sonucu da eviniz güvence altına alınır. Ayrıca karşılaşılan en büyük problemlerden biri olan hırsızlığa karşı da sigorta şirketi size bir teminat sunar. Deprem ve yer kayması, yanardağ püskürmeleri gibi doğal afetlere karşı da eviniz sigorta kapsamındadır. Ayrıca evinize herhangi bir aracın çarpması da ev kaskosu teminatı altındadır.

Ayrıca fırtına gibi doğal afetlerde ve duman baskınlarında eviniz kasko kapsamına dahil edilir ve ortaya çıkan zararınız karşılanır. Kar yığılması sonucu da karın biriktiği çatınızda yahut teras ve balkon gibi ev bölümlerinde göçme, yıkılma gibi hasarlar meydana gelirse bu hasar da kasko kapsamına alınır. Zararınız da karşılanacaktır.

Ayrıca evinizde meydana gelen hasarlar sonucu enkaz kaldırma işlemleriniz için gereken maliyetler de ev kaskosu tarafından karşılanır. Tüm bu hasarlar Dask kapsamındadır.

Amortisman süresi, binanın yahut konutun değeridir. Amortisman süresi, aylık ödemelerin kaç yılda ve ne kadar olacağının belirlenmesidir. Ortalama bir evin bedeli, amortisman süresi ortalama 17 yılda ödenmiş oluyor.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,401BeğenenlerBeğen
8,968TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,724TakipçilerTakip Et