Ev Kapısı Dekorasyon Fikirleri

Geçmişten gelen daire kapılarımızı süsleyen kapı süsleri günümüzde çok farklı detaylar ile hazırlanabilmekte ve ev içerisi oda kapılarını dahi süsleyebilmektedir.

Ev Kapısı Dekorasyon Fikirleri

Geçmişten gelen daire kapılarımızı süsleyen kapı süsleri günümüzde çok farklı detaylar ile hazırlanabilmekte ve ev içerisi oda kapılarını dahi süsleyebilmektedir.

Hep yuvarlak halka şeklinde ve halka etrafı çiçeklerle, kurdeleler ile bezenmiş motifler gelir akla, kapı tokmağına monte edilen. Oysa günümüzde ahşap, plastik, keçe vb. birçok maddeden güzel tasarımlar ortaya konulabiliyor. İşte kapı dekorasyonu için kullanılabilecek motifler.

Nedir Bu Kapı Süsü Motifleri?

Boyanabilir ahşaplardan istenilen şekle uygun bir ürün temin edilebilir. Hali hazırda bir deliği yok ise işe delik açmakla başlanabilir. Üzerine hane halkının isimlerinden, soy isimlerinden ya da daire numarasından oluşan plak harf ya da rakamlar yapıştırılarak ahşap boya ile renklendirilebilir. Diğer kısımlarını yapay çiçekler, kurdeleler ile hareketlendirebilirsiniz.

Bir tül düşünelim. Organze güzel olur mesela. Elimiz ile büyük bir fiyonk haline getirdiğimiz organze dikilerek sabit bir şekil elde edilir. İstenilen renk hafif kalın kurdeleler kapıya artı şeklinde geçirilip, sabitlenir. Elde ettiğimiz organze artı şekli üzerine tam ortaya kurdeleye dikilebilir. Daha çok oda kapılarınız için bu şık görüntüye sahip olabilirsiniz.

Düz bir keçe düşünün. Tabak yardımı ile yuvarlak kesilmiş. Üzerine keçeden rakamlar, harfler kullanılarak istenilen yazıyı yapıştırabilir ya da direkt hiç yazısız çiçekler, minik çanlar, kurdeleler ile hareketlendirebilirsiniz. Devamına güzel bir bağlama ipi ve kapıda yerini alabilir.

Plastik ya da herhangi bir halka var sayalım elde. Sicim ipini etrafına dolaya dolaya saralım bu halkayı. Üzerine istenilen objeyi konduralım. Örneğin minik bir kuş ya da minyatür bir ev. Yine güzel bir bağlama tekniği ile alsın kapıdaki yerini. Bu fikirler ile sizlerde kapı süsünü baştan yaratabilir, değişik alanlarda kullanabilir ya da hediye edebilirsiniz.

İşte birbirinden renkli ve ilgi çekici kapı dekorasyonu fikirleri için birkaç fotoğraf:

 

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.