GayrimenkulEks

Ev Dekorasyonunda Kanepe Seçimi

Ev Dekorasyonunda Kanepe Seçimi

Evde en çok vakit geçirilen oda genellikle otuma odasıdır. Bu sebeple oturma odası dekorasyonu yapılırken şık ve konforlu bir oda oluşturabilmek için bir hayli zaman harcanır.

Ev dekorasyonunun ana unsuru mobilyalar olduğu için, öncelikle mobilya seçimi ve daha sonra da tamamlayıcı diğer dekorasyon malzemelerinin seçimi yapılır. Mobilya seçiminde ise akla gelen ilk şey kanepelerdir. Sürekli kullanacağımız kanepelerin konforlu, rahat, şık ve kusursuz olmasını isteriz. Bu sebeple kendimizi, doğru seçimi yapabilmek adına birçok araştırma yaparken buluruz. Peki ev dekorasyonunda doğru kanepe seçimi nasıl olmalıdır?

Ev Dekorasyonunda Kanepe Tercihi

Öncelikle ev dekorasyonunda, oturma odanızın boyutlarını göz önünde bulundurarak, doğru boyutlardaki kanepe ve koltuk takımlarını tercih etmeniz gerekir. Oturma odanızda rahat kullanım alanına sahip olmak için, kanepelerle birlikte, odanız için kullanacağınız diğer koltuk, orta sehpa ve dekoratif objeleri hesaba katmanız gerekir.

Oturma odanızı daha çok televizyon izlemek için kullanıyorsanız, televizyonun karşısında yer alacak kanepelerin doğru oranlarda derin ve geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Doğru ölçülerde derinlik ve genişliğe sahip kanepeleri tercih ettiğinizde, rahat ve keyifli bir şekilde televizyon seyretme imkânına sahip olabilirsiniz. L tarzı kanepe ve koltuklarda, bu tarz kullanım amaçlı odalarda önerilen kanepelere örnek gösterilebilir.

Eviniz içerisinde yatılı misafir ağırlamak için yeteri kadar alanınız yoksa ve oturma odanızı da bu amaçla kullanabiliyorsanız, açılıp yatak olabilen kanepeleri tercih etmeniz gerekir. Bundan başka yine arkadaş ortamlarında vakit geçirmeyi seviyorsanız yine tercih ettiğiniz kanepelerin orta sehpanın çevresini kaplayacak şekilde dekore edilmesi önerilir.

Eğer ev dekorasyonunda modern ve şık bir tarzının varsa, bu çerçevede seçeceğiniz kanepelerin modern çizgileri ve dramatik renkleri olmalıdır. Klasik bir tarzınız varsa, daha çok küçük desenli ya da sade kanepeler tercih etmelisiniz.

Ayrıca tarzınıza uygun kanepe seçerken dikkat etmeniz gereken diğer konuda konforlu olup olmamasıdır. Kanepe tercih ederken, oturduğunuzda yumuşak ve sertliğine, arkanıza yaslandığınız da ise ayaklarınızın yere değip değmediğine de bakmalısınız. Bu şekilde sizin için şık ve konforlu olan doğru kanepeyi seçebilirsiniz.

Benzer:  Duvarlarınızın Sizi Yansıtmasına İzin Verin!

Evinizi tarzınıza ve rahatlığınıza uygun dekore etmeniz,  evinizde mutlu ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Banka Faiz Oranlarının Artması Konut Satışlarını Vurdu!
Bu Adalar Satılık! Kendine Ait Adası Olsun İsteyenler Dikkat!
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ