Ev Dekorasyonu Konseptleri

Ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, o evde yaşayacak olan kişilerin yaşayış tarzlarına hitap edecek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek konsept ve malzeme kullanılmasıdır.

Ev Dekorasyonu Konseptleri

Ev dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, o evde yaşayacak olan kişilerin yaşayış tarzlarına hitap edecek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek konsept ve malzeme kullanılmasıdır.

Bu amaç doğrultusunda ortaya çıkan birçok ev dekorasyon konseptleri sayesinde evini dekora edecek olan kişiler kendilerine uygun olan dekorasyon konseptini tercih ederek doğru bir dekorasyon gerçekleştirme imkânına sahip olurlar.

Evinizi dekore edeceğiniz zaman eğer ki country tarzında bir konsept oluşturmak istiyorsanız bu tarz malzeme ve renkleri tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Country tarzı konseptler genellikle büyük mobilyalar olma özelliğine sahip olması nedeniyle, evinde rahatına düşkün olan kişiler tarafından tercih edilir. Tercih edeceğiniz bu tarzda mobilyaların yanında bir de küçük ebatlara sahip halılar seçerseniz, konseptinizi tamamlamış olursunuz.

Bir diğer ev dekorasyonu konseptine örnek verecek olursak minimalist tarzda bir konsepti örnek gösterebiliriz. Bu tarz bir konsepte sahip olan mekanlar genellikle çok açık olan mekanlardır. Bu gibi konseptler için daha çok beyaz renk tercih edilir ve bazen beyazın yanında nötr renkler ya da siyah renk de kullanılabilir. Bu konsept ile evinizde ferah bir hava elde edebilir ve düz, sade çizgili olan halılar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirisiniz.

Bunların yanı sıra evinizde daha fazla klasik tarzda ki konseptleri görmek isterseniz el işçiliği ağırlıklı olan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu tarz mobilyalar için de daha çok krem, bej ve kemik rengi gibi renkler kullanılır. Ayrıca bu tarz olan dekorasyonlarda cam ve parıltılı aksesuarlarda önemli bir yer almaktadır.

Yine evinizin her alanı için ya da balkonuz – bahçeniz için önerilen dekorasyon fikirleri arasında çok fazla para harcamadan kendinizin oluşturabileceği otantik konseptler de yer almaktadır. Az bir maliyet karşılığında elde edebileceğiniz bu konseptler sayesinde evinizde kimsede olmayan ve kendi emeğiniz ile oluşturduğunuz yepyeni dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Kesilmiş olan tahtalar ya da ahşap kasalar ile kitaplıklar oluşturabilir veya ahşap paletlerden koltuk takımları, masa ve sehpalar elde edebilirsiniz. Yine eski sandıkları sehpa olarak eski bavulları da birer komedin olarak kullanabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.