GayrimenkulEks

Etkili Bir Emlak Bülteni Nasıl Hazırlanmalı?

Etkili Bir Emlak Bülteni Nasıl Hazırlanmalı?

Günümüzde birçok emlak şirketi müşterileri ile belirli zamanlarda, belirli konular hakkında haber içerikleri paylaşıyor. Söz konusu bu haber içerikleri emlak şirketlerine göre değişiklik gösterse bile genellikle amaç ellerinde bulanan gayrimenkulleri ve sunmuş oldukları hizmetleri ön plana çıkarmak oluyor.

Bu yöntem, emlak sektöründe pazarlamanın en etkili yöntemi olarak kullanılırken, hem potansiyel alıcıların aklına kazınması için, hem de haber içeriklerinin özelliğine göre müşterilerin gözündeki uzman görünümünü artırmanız için yardımcı oluyor.

Eğer ki sizlerde sosyal medya pazarlaması adına enerji sarf edip vakit harcayan ve bu gibi emlak bültenlerini potansiyel alıcılarınız ile paylaşan bir emlakçı iseniz, kullanmış olduğunuz yöntemler üzeri yeniden gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Emlak bülteni hazırlarken okuyan kişilerin size alıcı olarak geri dönmesi ve bültenin okunma sayısını artırabilmek için bir takım hususlara dikkat etmek gerekir.

Emlak Bültenlerini Müşterilerinize Yollarken Şahsi Mail Adresinizi Kullanın!      

Genellikle pazarlama listenizde yer alan kişiler, sizin birebir taşıyor olduğunuz kişiler değildir. Bu nedenle göndermiş olduğunu maillerinize sağlıklı cevaplar ve dönüşler alabilmek için kişisel adresinizi kullanmanızda fayda var.

Eğer ki farklı bir mail adresi kullanmak isterseniz de, mailinizde mutlaka isim ve soy isminizin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bunun aksi bir şekilde gönderilen mailler için geri dönüş alma ihtimaliniz çok düşük olur. Geri dönüş almadığınız taktirde bile bireysel bilinirliğinizi artırmak, emlak sektöründeki kariyeriniz için size oldukça fayda sağlayacaktır.

Gönderilen Mailin Konusunu Kişiselleştirin

Emlak bültenleri mail olarak gönderildiğinde müşteri tarafından görülecek olan ilk bölüm mailin konusudur. Bu nedenle müşterinin dikkatini çekebilmek ve en az yüzde 20 oranında mailin okunmasını sağlayabilmek için örneğin; ‘Üsküdar’da emlak fiyatlarının yükselmesini bekliyoruz!’ türünden başlık atmanız gerekir. Bu tarzda gönderdiğiniz emlak bültenleri, okuyucularınızın ve müşterilerinizin daha çok ilgisini çekecek, geri dönüş oranları daha yüksek olacaktır.

Aksiyonlu İçerikler Hazırlayın!

Göndereceğiniz emlak bültenlerinin içeriğini öyle hazırlamalısınız ki, müşterinin henüz bilmediği duymadığı fakat onu ilgilendiren bir konu olmasını sağlamalısınız. Aynı zamanda bülteninizin sunumunu da olabildiğince hem göze, hem de bilgi dağarcığına hitap edecek zenginlikte hazırlamalısınız.

Benzer:  Çinli Emlak Deviyle Anlaşma Sağlandı

Harekete Geçirecek Potansiyel Oluşturun

Bültenin kapanışını, müşteriyi harekete geçirecek, onu buna zorlayacak cinsten yapmalısınız. Alıntı yaptığınız, gündem haberi gönderdiğiniz bültenlerde dahi kendi fikirlerinize, tecrübelerinize yer vermeyi unutmayın. Müşteriniz, mesleğiniz ile olan bağlantınızı, işinizi sahiplenme isteğinizi görecek, size geri dönüş yapmaya daha çok yaklaşacaktır. Bu yüzden mailinizin sonuna kendi internet sitenizin linkini ekleyebilir veya sosyal medya hesabınıza yönlendirebilirisiniz.

Güncel gelişmelerden haberdar olabilmek için GayrimenkulEks.com‘un mail bültenine de abone olabilirsiniz.

[mc4wp_form id=”4198″]

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ