En Uygun Konut Kredisi Kullandıran Bankalar!

En Uygun Konut Kredisi Kullandıran Bankalar!

En Uygun Konut Kredisi Kullandıran Bankalar 

Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalama üç aydır düşmeye devam ediyor. Peki en uygun konut kredisi fırsatlarını hangi bankalar kullandırıyor?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş üçüncü ayına girerken faiz indirimlerindeki hız kısmen yavaşladı. Ekim ayı içinde gereksinim kredisinde de taşıt kredisinde de en düşük faiz oranı seviyesi güncellenirken konut kredisindeki indirimlerin sayısı azaldı. Son bir haftada konut kredisi faiz oranlarını düşüren yalnız iki banka oldu. Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrasında sert şekilde düşüş gösteren konut kredisi faiz oranları Ağustos başından beri faiz indirimlerinde en durgun döneme girdi.

Uzmanların faiz indirimlerinin kısmi olarak yavaşlamasında Barış Pınarı Harekatı’nın oluşturduğu politik riskler ve dolar kurundaki hafifçe yönlü yükselişin kısa süreli bulunduğunu bildiriyor.

Ayrıca piyasalarda enflasyonda yaşanmış olan düşüşün TCMB’nin elini pekiştirdiği ve 24 Ekim’de gerçekleşecek Para Politikası Kurulu toplantısında Merkez Bankası’nın faiz indiriminde devam edeceği beklentisi hakim. Söz mevzusu beklentinin gerçekleşmesi halinde bankaların kredi faiz indirimlerinin de tekrardan hızlanması öngörülüyor.

15 Ekim itibariyle en uygun kampanyalı konut kredisi faiz oranı kamu bankalarında %0.99 seviyesinde. Hususi bankalardaki en düşük faiz oranı da %1.11 olarak karşımıza çıkıyor.

En düşük konut kredisi faiz oranı üstünden 300.000 TL tutarlı konut kredisi hesaplama yapılığında kredinin 10 yıl vadede aylık taksitleri ortalama 4.300 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 514.000 TL’ ye karşılık geliyor.

KrediPazari.com’un araştırmalarına nazaran güncel olarak en uygun konut kredisi kullandıran 10 banka şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar 500.000 TL dek krediler  için %0.99 faiz oranı sunuyor.

HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranı 

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için %1.21 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı 

Kuveyt Türk Bankası kar oranı oranlarında uyguladığı indiriminin peşinden 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar oranı oranlarını %1.11’e indirdi.

TEB Konut Kredisi Oranları 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %1.15’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde %1.17 faiz oranı sunuyor.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı  

Akbank konut kredisi faiz oranlarını  10 yıl vadeye kadar %1.17’e kadar düşürdü.

İş Bankası Konut Kredisi 

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını %1.17’ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise %1.75 seviyesinde.

İNG Konut Kredisi Faizleri

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar %1.39, 3 ile 10 yıl vade içinde ise %1.19 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları 

Garanti BBVA ise 5 yıl vadeye kadar %1.22, 10 yıl vadeye kadar %1.2 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.