En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar Oldu?

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş Temmuz ayında hızlandı. Bankalar arka arkaya faiz indirimi uyguluyor. En uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş arttı. Konut kredisi faiz oranları averajı son iki haftada 8 puan geriledi. Temmuz başından itibaren Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Şekerbank, Anadolubank, QNB Finansbank, Kuveyt Türk, HalkBank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında bir yada birden fazla kez faiz indirimi uyguladı.

Bankaların averaj konut kredisi faizleri güncel olarak %1.97’ ye geriledi. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı %1.5’e düştü. Kampanyalı konut kredileri için ise faiz oranları %0.98’den başlıyor. Bankaların en uygun konut kredisi faiz oranlarını sunmuş olduğu kampanyaları KrediPazari.com araştırdı.

Firma Katkı Paylı Konut Kredisi 

Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kuveyt Türk Bankası’nın uygulamaya devam etmiş olduğu şirket katkı paylı konut kredisi kapsamında bankalar konut firmalarıyla anlaşmalı olduğu konutlara %0.98 faiz oranlı kredi vermeye devam ediyor. 10 yıla kadar vade seçeneğinin sunulmuş olduğu kampanya kapsamında yurt genelinde yüzlerce konutu %0.98 faiz oranı ile almak mümkün.

Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi 

İpotek kanalıyla bankalara geçen konutların sayısının artması ile VakıfBank ve HalkBank düşük faiz oranları ile Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi ile konut satışı uygulamaya devam ediyor. Söz mevzusu kampanya için VakıfBank 10 yıl vadeye kadar %1.30 faiz oranı uygularken ek olarak kredi kullanan vatandaşa konutun satış fiyatı üstünden %20 indirim uyguluyor. HalkBank ise %1.35 faiz oranı ile 10 yıl vadeye kadar kredi kullandırıyor. Her iki bankada ilgili kredi ürününü ekspertiz ve öteki birçok dosya harcamasından muaf tutuyor.

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi 

En yeni kampanya olan Enflasyon endeksli konut kredisi dahilinde Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank ve DenizBank TÜFE oranlarına bağlı olarak düşüş gösteren kredi ürünü kullandırıyor. Vatandaşın yüksek maliyetler sebebiyle konut talebinin ertelememesini hedefleyen kampanya dahilinde ilerleyen aylarda sert düşüş göstermesi beklenen enflasyon oranları bağlı kredi faizlerinin de düşmesi umut ediliyor. Konut kredisi faizleri TÜFE oranının 3, 6 ve 12 aylık averajı üstüne bankanın %0.19 kar marjı eklendikten sonra hesaplanıyor. Söz mevzusu faiz Temmuz ayında %1.5 olarak uygulanıyor.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama 

KrediPazari.com’un araştırmalarına gore en düşük konut kredisi faiz oranı üstünden 250.000 TL tutarlı konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 3.550 TL oluyor. Kredinin vade sonun harcamalar hariç toplam geri ödemesi 426.000 TL’ ye karşılık geliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.