En Popüler Banyo Dekorasyonu Tarzları

Ev dekorasyonu yapılırken en çok zorlanılan noktalardan bir tanesi şüphesiz ki banyolardır. Banyo dekorasyonu yapmak, diğer odalara oranla biraz daha zordur.

En Popüler Banyo Dekorasyonu Tarzları

Ev dekorasyonu yapılırken en çok zorlanılan noktalardan bir tanesi şüphesiz ki banyolardır. Banyo dekorasyonu yapmak, diğer odalara oranla biraz daha zordur.

Banyo dekorasyonu, diğer odaların dekorasyonuna oranla biraz daha özen istemektedir. Farklı bir odada muhafaza etmenin pek mümkün olmadığı eşyaların banyoda durması ve banyo yapma aşamasında buhar ve nem oluşmasına engel olunmaması gibi durumlar sebebiyle banyo mobilyaları özenle seçilmeli, nemden ve ıslaklıktan etkilenebilecek eşyalar banyoda özenle muhafaza edilmelidir.

Biz, bu yazımızda dünya genelinde en çok uygulanan banyo dekorasyonu fikirlerini bir araya getirerek, kendi evinizde uygulacağınız banyo dekorasyonu için fikir sahibi olmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Minimal Banyolar

Banyolar için önerilen dekorasyon fikirleri arasında sıklıkla karşımıza çıkan minimal banyo dekorasyonu elde edebilmek için temiz hat ve basit renk tercihi yapmak gerekir. Bu sebeple de banyo dekorasyonu yaparken aklınıza gelen tüm canlı fikirleri geri planda kalmasını sağlayın. Bu tarz bir banyo için sloganınızı “az, daha çoktur” olarak belirlerken, banyo dolaplarınızı düzenlemeye ve eski kullanmadığınız eşyaları elden çıkarmaya bakın. Ayrıca bu tarz bir banyoda duvarlar ve zemin için nötr tonları tercih etmenizde fayda var.

Eklektik Banyolar

Bu tarz bir banyo dekorasyonunda renk desen ve biçim tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Bu tarzı elde edebilmek için oldukça iddialı ve renkli malzemeler tercih edebilirsiniz.

Modern Banyolar

Ev dekorasyonunda da oldukça yaygın olan modern tarzdaki dekorasyonlar banyolarda da genellikle tercih edilir. Modern tarzda bir banyo dekorasyonu elde etmek isterseniz ya sade, ya renkli ya da bu ikisinin karışımını ortaya koyabilirsiniz.

Rustik Banyolar

Rustik tarzda banyolar genellikle ahşap düşkünü olanların tercih ettiği bir stildir. İster zeminde, ister tavanda, isterse klozet kapağında olsun ahşap desenli bir malzeme tercih etmek, bu tarz bir dekorasyon için oldukça önemlidir. Ayrıca bu tarz bir banyoda ayaklı küvetlere, alüminyum kovalara ve boynuz tarzdaki aksesuarlara sıklıkla rastlamak mümkündür.

Country Banyolar

Country, diğer bir adıyla kırsal tarzda banyolar için çiçek desenleri, taze çiçekler ve yumuşak biçimli kenarlar tercih edilir. Ayrıca bambu iskemle, bej ya da pastel renkler ve fırfırlı perdeler tercih etmeniz de bu tarzda bir banyo elde etmenize yardımcı olacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.