Emlakçı Olmak İçin Ne Gerekir? Emlak Ofisi Nasıl Açılır?

Emlakçı Olabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir? Nerelere başvurulur? İşte tüm detaylar!

Emlak ofisi açmak için ne gerekir? Nasıl emlakçı olunur?

Emlakçı olunabilmesi için bir kişinin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Tüm şartları tamamlayan her kişi hukuksal olarak emlak ofisi açma yetkisine sahip olmuş olacak. Ancak bunlar için tüm araştırmaları yapmaları ve gereken belgeleri toplamaları gerekiyor.

Emlakçı Olabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Türkiye içerisinde bir kişinin emlakçı olabilmesi için herhangi bir diplomaya sahip olması gerekmiyor. Diploma dışında kişinin kendi emlak bürosunu açabilmesi için bazı olanaklara sahip olması gerekiyor. Kişinin bir emlak ofisi açması için gereken bazı belgeler şunlardır; Vergi dairesi kaydı, Meslek odası kaydı, Bağ kur kaydı ve Belediyeden alınacak ruhsat gibi belgelere sahip olunması gerekiyor.

Emlakçılar Meslek Odasına Kayıt Olabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Emlakçılar meslek odasına kişilerin kayıt olabilmesi ve başvurması için gereken belgeler; Başvuran kişinin 5 (Beş) adet fotoğrafı, vergi levhası fotokopisi, kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah adresi ve öğrenim belgesi fotokopisi gerekiyor.

Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Başvurmak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Başvurmak için gereken belgeler şunlardır; Resimli ikametgah adresi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Vergi levhası ve fotokopisi, vekaletname belgesi. Bu belgeyi başka kişiler işlemleri yürütüyorsa gerekiyor.

Vergi Dairesi İçin Gereken Başvuru Evrakları Nelerdir?

İstenilen evraklar şu şekildedir; Nüfus cüzdanı sureti ve fotokopisi, şirket sahiplerinin imza sirküleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, işe başlama formu, ikametgah belgesi, tapu fotokopisi ya da kira kontratı başvuru işlemleri için yeterli oluyor.

Maliye Bakanlığı Tarafından İstenilen Belgeler Nelerdir?

Denetim işlemlerinde istenilen bir takım evraklar mevcut oluyor. Bu evraklar şu şekildedir; Fatura cildi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi yeterli oluyor. Emlakçılık işini ciddi bir statüde gerçekleştirecek olan kişilerin bu evrakları tamamladıktan sonra emlakçı olmaları için çevre edinmeleri yeterli oluyor.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.