GayrimenkulEks

Emlak Yatırımcısı Aydın’da Kazançlı!

Emlak Yatırımcısı Aydın’da Kazançlı!

Emlak yatırımında Aynın cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. 2017’de Aydın’dan konut alan yatırımcının yüzü yine gülecek.

Gayrimenkul Yatırımcısı 2017’de Kazanacak

Yatırımlarını gayrimenkule yapan yatırımcı her dönemde olduğu gibi bu yılda kazançlı çıkacak. Özellikle bazı kentlere bu alanda yatırım yapmak doğru yatırım olarak hayata geçecek. İşte bu kentler arasında ilk sıralarda yer alan Aydın 2017 yılında yatırımcısının yüzünü güldürecek.

Ankara, İstanbul ve izmir’de gayrimenkule yatırım yapmak en mantıklısı olarak görünse de, bu kentlerden konut alabilmek için belirli bir birikimin olması şart!

Fakat Aydın kentinde gayrimenkule yatırım yapmayı düşünürseniz, ciddi bir birikime ihtiyacınız olmayacak. Kısa vadeli borçlanmayla kentten konut alabileceğiniz gibi, alacağınız konutun kira gelirini de bir süreliğine finansmana ayırarak; farkında olmadan doğru bir yatırıma imza atabilirsiniz.

Aydın’da Emlak Yatırımcısına Kazanç Vaat Ediyor

2016 yılında yatırımcısının yüzünü güldüren kent Aydın, 2017 yılında da aynı başarılı çizgiyi izleyecek gibi görünüyor. Gayrimenkulde en doğru bilginin servisi olan REIDIN’in verileri de bu durumu kanıtlıyor. REIDIN’in yaptığı araştırmada 2017’nin ocak sonuçları Aydın’ı işaret ediyor. Sonuçlara göre kenttin konutta amortisman süresi diğer kentlere oranla daha kısa, kira geliri yüksek seviyelerde çıktı. Kentte alınan bir konutun geri kazanımı yaklaşık 13 yıl olarak açıklandı. Bunun yanında en yüksek kira geliri de yüzde 7,78 oranıyla Aydın’ın oldu.

REIDIN tarafından yapılan araştırmada emlak fiyatları 2 kategoriye ayrıldı. Sıfır konut kategorisinde bulunan konutların ortalama metrekare fiyatlarının ortalama 2 bin 485 lira olduğu gözlemlendi. 2. El konuttaki metrekare fiyatları ise bin 611 lira seviyesinde tespit edildi.

Aydın’da emlak yatırımı yapmak isteyenler farklı seçenekleri de bir arada buluyor. İster doğa ile baş başa bir konut, ister denize yakın daire… Her zevke hitap eden seçeneklerle Aydın eşsiz bir yatırım merkezi olarak göze çarpıyor. Kentin en çok tercih edilen ilçeleri ise Kuşadası, Didim ve Söke olarak kendini hissettiriyor.

Benzer:  Yabancı Yatırımcılar 1 Milyon Dolar Gayrimenkul Satın Alarak T.C. Vatandaşı Olabilir!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Banka Faiz Oranlarının Artması Konut Satışlarını Vurdu!
Bu Adalar Satılık! Kendine Ait Adası Olsun İsteyenler Dikkat!
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ