Emlak Sektörü Gelişiyor: Artık Kiralar da Sigortalı!

Kira sigortası, herhangi bir nedenden dolayı kiracının kirasını ödeyememesi halinde, mülk sahibinin hakkını koruyan bir sigorta türüdür.

Kira sigortası, herhangi bir nedenden dolayı kiracının kirasını ödeyememesi halinde, mülk sahibinin hakkını koruyan bir sigorta türüdür. Konu üzerine yapılan düzenlemenin ardından Türkiye’de kira sigortası aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Ray Sigorta tarafından hayata geçirilmiş olan Trink Kira Sigortası’nın satış organizasyonunu yapan Kuzey Sigorta Genel Müdürü Derya Gülgeç, konu üzerine değerlendirmelerde bulundu. Derya Gülgeç değerlendirmelerinde, kiracı tarafından bir sebeple kiranın ödenmemesi halinde, mülk sahibinin tüm haklarını koruyacak olan sigorta poliçesinin 22 Mayıs 2017 tarihi itibari ile başlatılmış olduğunu ifade etti.

Derya Gülgeç açıklamalarında öncelikli olarak, mülk sahiplerinin en önemli kaygısını ortadan kaldıran bu poliçenin, emlak ofisleri ve mülk sahipleri tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmış olduğunu belirtti. İlk 20 gün içerisinde toplamda 321 emlak ofisi ve 814 mülk sahibinin çağrı merkezini arayarak bilgi aldıklarını dile getiren Gülgeç, yüksek oranda bu kişiler tarafından memnuniyet bildirisi aldıklarını da açıklamalarına ekledi.

Derya Gülgeç bu poliçenin, yeni kiralanan mülk ve mevcut kiracısı var olan mülkler adına kiracı ve mal sahibinin bilgileri ile başvurulduğu zaman başlatıldığını belirtti. Poliçe tanziminin yaklaşık olarak 3 ay sürdüğünü de belirten ve sigortanın süreçlerinden bahseden Kuzey Sigorta Genel Müdürü, nasıl ki hasarlı bir arabaya kasko yapılamıyorsa, bu 3 aylık bekleme süresi boyunca kiraların düzenli olarak ödenmesi gerektiğini anlattı. Bekleme süresinin bitiminden itibaren kira bedelinin ödenmemesi halinde ise Trink Kira Sigortası Poliçesinin devreye girdiğini, ödenmemiş olan kiraların da her ay düzenli bir şekilde mülk sahibinin hesabına yatırıldığını ifade etti.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.