Konut Projeleri Emlak Konut Kazandırıyor!

Emlak Konut Kazandırıyor!

Türkiye’nin en önemli gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden biri olan Emlak Konut GYO’nun projelerinde ev sahibi olanlar karlı çıktı.

Ülkenin en önemli gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden biri olan Emlak Konut GYO ile projelerinde iş ortaklığı gerçekleştirenler kadar, bu projelerde konut sahibi olanlar da kazandı. 2017’nin Ekim ayı da dahil olmak üzere 10 aylık süre zarfı içerisinde Emlak Konut GYO’nun iş ortaklarıyla hayata geçirmiş olduğu projeler, gayrimenkul ve inşaat sektörüne adeta yön verdi. Şirket tarafından imza atılan projeleri hayata geçiren şirketlerin karlı çıktığı kadar, imza atılan projelerden ev sahibi olanlar da karlı çıktı.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalara göre, İstanbul’un Tuzla – İçmeler, Beykoz – Riva, Zeytinburnu – Beştelsiz ve Şile – Çavuş blgelerinin ihaleleri ile beraber İzmir’de Tariş Kooperatifi ile imzalanan Konak 1 ve 2. Etap ile Antalya – Muratpaşa’da hayata geçirilecek olan projenin arazisinin ihaleleri gerçekleştirildi.

Kampanyalar Pozitif Etki Sağlayacak

Açıklamalarında bu yılın sonuna kadar 8 milyar liralık konut satışı hedefi belirlediklerini ifade eden Kurum, bu yılın ilk yarısında gerçekleştirilen 3 bin 556 bağımsız alanın satışın, 3 milyar 617 Milyon Türk Lirası değerinde olduğunu ve 617 bin metrekarelik satılabilir alanın değerleri ise beklentiler doğrultusunda gerçekleştiğini ifade etti.  Ayrıca başlatılan kampanyalara devam edildiği ve söz konusu bu kampanyalardan dolayı yıl sonuna kadar gerçekleştirilecek olan satışın pozitif yönde olacağı beklentisinde olduklarını da açıklamalarına ekledi.

Yatırımlar Devam Edecek

İnşaat sektörüne yapılan yatırımların ara verilmeden devam edileceğine dikkat çeken Genel Müdür, hemen hemen her gelir grubunun ev sahibi olabilmesi adına konut üretmeye devam edeceklerini açıkladı.

Dar Gelirlilere Özel Proje Var

Alt ve orta gelir grubunun da ev sahibi olabilmesi adına uygun fiyat ve ödeme koşullu konut projelerinin  üretiminin devam ettiğine dikkat çekilen açıklamada, bu doğrultuda çalışmaların hız kesmeden sürdürüldüğü ifade edildi.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,386BeğenenlerBeğen
8,925TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,724TakipçilerTakip Et