EmlakEmlak Konut GYO'nun Çankaya-Oran İhalesi 9 Kasım'da Yapılacak

Emlak Konut GYO’nun Çankaya-Oran İhalesi 9 Kasım’da Yapılacak

Ankara'nın Çankaya ilçesinde, Oran muhitinde yer alan arsa için Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi'ne ait ilk oturum, Emlak Konut GYO tarafından 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde, Oran muhitinde yer alan arsa için Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi’ne ait ilk oturum, Emlak Konut GYO tarafından 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Emlak Konut GYO, 2017 yılı yıl sonu hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için son çeyrek ihalelerine hızlı bir başlangıç yapıyor. Ankara’nın Çankaya ilçesi Oran muhitinde yer alan arsa için Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi Emlak Konut GYO tarafından 9 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşecek.

İlk oturum tarihi olarak açıklanan bu tarihte ihale saat 14.30’da gerçekleştirilecek. İlk oturumun kapalı zarf usulü tekliflerin alınması yöntemi ile gerçekleştirileceğini belirten Emlak Konut GYO, ikinci oturum için açık artırma ve pazarlık bölümlerinin gerçekleşeceğini belirtirken, ikinci oturumun tarihi hakkında bir bilgi paylaşımında bulunmadı. En yüksek teklifi sunan firmanın ihaleyi kazanacağının ifade edildiği ihaleye katılmak için de bir takım şartlar gerekiyor.

Emlak Konut GYO Ankara Çankaya Oran İhalesine Kimler Katılabilir?

Emlak Konut GYO tarafından 9 Kasım 2017 Perşembe günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek olan ihale için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu Sözleşmeleri Kanunu’na tabi olan Ankara Çankaya Oran Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi için yerli gerçek veya yerli tüzel kişilerin tek başlarına ihalelere katılabilecekleri gibi, aynı zamanda iş ortaklıkları kurularak suretiyel katılım gerçekleştirmesine de imkân tanıyor.

Oran Arsası Özellikleri

İhaleye konu olan arsanın toplam alanı 25.580,59 metrekare olarak açıklanırken; yaklaşık emsale esas inşaat alanına sahip olduğu belirtiliyor. Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Mühye Mahallesi’nde yer alan arsanın; 4 farklı parsel üzerinde yer aldığı, 20.854,44 metrekarelik bir boyuta sahip olduğu ifade edilirken en yüksek oranlı, fonksiyonu konut geliştirme alanı olarak belirtildiği, ticaret ve konut alanı olarak imarlanan alanın 4.599,79 metrekare büyüklüğünde olduğu, cami alanı olarak belirtilen alanın 1.681,31 metrekare olduğu ve park alanı olarak belirtilen alanın da 3.652,31 metrekare büyüklüğünde olduğu kaydedildi.

Gerçekleştirilecek ihale için Emlak Konut GYO tarafından yayınlanan bilgi notunda, arsada yeralan ticaret ve konut alanları için konut kullanımına ek olarak yerel ve bölgesel ticari faaliyetler için de kullanımın uygun olduğuna, arsa için AVM, iş merkezi, çarşı, showroom, turistik tesis, büro, idari tesis, sosyal ve kültürel tesisi gibi ticari nitelik taşıyan yapılara yer verilebileceğine, toplam emsal alanının yüzde 40’ına kadar ticaret, geriye kalan kısmına da konut kullanımı için uygunluğun olduğuna yer verildi.

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

eleven + 19 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,448TakipçilerTakip Et