GayrimenkulEks

Emlak Konut GYO Bakırköy Şevketiye Arsası İhalesi İptal Edildi!

Emlak Konut GYO Bakırköy Şevketiye Arsası İhalesi İptal Edildi!

4 Ekim 2017 Çarşamba günü ilk oturumu gerçekleştirilen İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsası İhalesinin ikinci oturumu bugün gerçekleştirildi. Oturum verilen tekliflerin asgari tutar altında kalması sebebiyle iptal edildi.

Emlak Konut GYO’nun önemli projeleri arasında yer alan İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin pazarlık ve açık artırma bölümlerini içeren ikinci oturum bugün gerçekleştirildi. Öğlenden sonra gerçekleştirilen ihaleye konu olan arsa, Bakırköy’ün Şevketiye Mahallesi’nde yer alan ticaret + konut alanı, özel eğitim tesisi alanı olarak imarlı olmak ile birlikte toplam büyüklüğü de 68.036 metrekareye tekabül ediyor.

Şükrü Balcı Polis Okulu’nun yer aldığı arsa için 1. oturumda Günyüzü İnşaat – Zilal Tekstil – CSR Gayrimenkul, Seha İnşaat – Fuzul Yapı, Dağ Mimarlık, Mesa Mesken, Özak GYO-İnter Yapı, Torkam İnşaat – TK Invest Yapı, Kuzu Toplu Konut olmak üzere 7 firma tekliflerini sunmuştu.

Belirlenen Asgari Tutar: 422.905.600 TL!

İhalede gerçekleşen 3 sözlü tur sonrasında yarım saat ara verildi. Nihai tekliflerin 15.10 itibariyle verilmeye başlandığı ihalede Mesa Mesken ve Günyüzü İnşaat – Zilal Tekstil – CSR Gayirmenkul ortaklığı tarafından sunulan tekliflerin, Emlak Konut GYO tarafından belirlenen 422 milyon 905 bin 600 Türk Lirası’nın altında kalması sebebiyle kabul edilmedi.

İhalede Mesa Mesken, arsa için arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 210 milyon lira teklif verirken; pirket payı gelir oranı yüzde 30.10, şirket payı toplam geliri 364 milyon 210 bin lira olarak sunuldu. Günyüzü İnşaat – Zilal Tekstil – CSR Gayrimenkul İş Ortaklığı ise arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 87 milyon lira teklifte bulunurken; unun yüzde 30.50’si olan 331 milyon 535 bin lirayı Emlak Konut GYO’ya teklif etti.

Emlak Konut GYO İhale Konisyonu, verilen tekliflerin, belirlenen 422 milyon 905 bin 600 Türk Lirası tutarının altında kalması sebebiyle teklifleri onaylamadığını duyurdu.

Benzer:  Bahçekent Flora Konut Projesi
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ