GayrimenkulEks

Elektrikli Isıtıcı İle Isınmak Daha Masraflı!

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, elektrikli ısıtıcı ile ısınmaya çalışan vatandaşlar daha fazla elektrik faturası ödüyor.

Elektrikli Isıtıcı İle Isınmak Daha Masraflı!

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, elektrikli ısıtıcı ile ısınmaya çalışan vatandaşlar daha fazla elektrik faturası ödüyor.

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. (DEDAŞ) tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, bu haftanın Enerji Verimliliği Haftası olması dolayısıyla bilinçli bir şekilde tüketilen enerjinin ehemmiyetine dikkat çekmek maksadıyla bir takım veri çalışmaları yürütüldüğü ifade edildi.

Elektrikli Isıtıcalar 3,5 Kat Daha Fazla Yakıyor

Öte yandan DEDAŞ tarafından yapılan bu açıklamada, doğalgaz ile ısınmaya göre, elektrik ile ısınmanın bir ailenin aylık bazdaki bütçesinin bir hayli üzerinde gerçekleştiğinin altı çizilerek, doğalgaz tüketimi ile ısınma sağlanan bir evde bir ayda 300 liralık doğalgaz tüketilmesi halinde bile elektrikli ısıtıcıların 3,5 kat daha fazla enerji harcadığı ifade edildi. Ayrıca elektrikli ısıtıcılar ile ısınmayı tercih eden ailelerin, gerek enerji tasarrufu bakımında, gerekse ev ekonomisi açısında büyük bir kayıp yaşadığı da açıklamalara eklendi.

Halkın Bilinçlenmesi İçin Çalışmalar Sürdürülüyor

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. (DEDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzel de, söz konusu olan konu ile alakalı olarak ayrıca açıklamalarda bulundu. Murat Karagüzel açıklamalarında bölgede yaşayan aileler için bilinçli bir şekilde elektrik tüketiminin nasıl gerçekleştirilebileceği hakkında bilgi verebilmek adına yürütülen çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirtti. Soğuk havalarda ısınmak için elektrikli ısıtıcıları tercih eden ailelerin bir taraftan ülke ekonomisine zarar verirken, diğer taraftan da doğal kaynakları bilinçsiz bir şekilde israf edilmesine neden olduğunu dile getiren Genel Müdür Murat Karagüzel, yine elektrikli ısıtıcı sayesinde diğer vatandaşların haklarını göz ardı ederek sorumsuzca davranış sergilemiş olduklarını ifade etti. Bölge halkının bu gibi durumlar için daha bilinçli ve görev üstlenici olacaklarına inançlarını tam olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Benzer Haber:  Ekonomi Bakanı Açıkladı! Türkiye Büyümede Dünya Lideri Olacak!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Kartal, Royal Garden ile Hayat Buluyor!
Remax Premium, Çok Sayıda Gayrimenkul Danışmanı Alımları Gerçekleştirecek!
Avrupalıların Yerini Ortadoğulu Emlak Yatırımcıları Aldı!
O Dev Firmanın Bulgaristan’da Açılan Mağazasına Yoğun İlgi!
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ