Emlak Ekolojik Yaya Köprüsü Haziranda Bitecek!

Ekolojik Yaya Köprüsü Haziranda Bitecek!

Maçka Parkı ile Taksim Gezi Parkı arasına yeşil alan olanağı sunan köprü yapılacak.

Maçka Parkı ile Taksim Gezi Parkı arasına yeşil alan olanağı sunan köprü yapılacak.

Maçka Parkı ile Taksim Gezi Parkı arasına yeşil alan olanakları olacak şekilde ekolojik yaya köprüsü yapılıyor. Ekolojik yaya köprüsü ülkemizde ilk olacak.

Ekolojik Yaya Köprüsü ile İki Güzergah Birbirine Bağlanacak

Yapılan ekolojik yaya köprüsü çalışmaları ile birlikte Gezi Parkı ile Harbiye Bölgesi arası geçişler sağlanabilecek. Ekolojik köprü Taksim Gezi Parkını Asker Ocağı Caddesi üzerinden bağlayacak. O cadde üzerinde ise Harbiye-Maçka Demokrasi Parkına bağlanılacak. Demokrasi parkından ise sahile ulaşım kesintisiz bir şekilde yapılabilinecek.

Ekolojik Yaya Köprü sayesinde Taksim bölgesinde yer alan iki büyük parkın ulaşımı rahat bir şekilde yapılabilinecek. Söz konusu köprü iki bölge arasındaki yaya akışını kolaylaştıracak, parkları sık sık kullanan vatandaşlar için rahat olacak.

Detayları…

Gezi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü’nün 25,65 metrelik uzunluğu Asker Ocağı Caddesi üzerinde bulunacak. Köprü toplamda 32 metre uzunluğunda olacak. 9,60 metre uzunluğunda ise ene sahip olacak. Ekolojik Köprü’de peyzaj dokusundan kır bitkilerine, doğal çayır ortamından çiçeklere kadar her şey bulunacak. Aynı zamanda köprüde statik sistemine uyum sağlayacak şekilde bitki taşıyıcı tabakaları bulunacak.

Köprünün tasarı yeşil olarak yapıldığı için zemin tabakasında ise toprak dolguları olacak. Toprak dolgularının üzerine ise çimler dikilecek.

Yapılan bitkisel tasarım ile birlikte mevsimlere göre çeşitlilik gösteren çiçekler kullanılacak. Rengarenk bir görünüme sahip olacak olan köprüde aromatik türler ile birlikte doğal çayır bitki kokuları yer alacak. Köprüde ses ve renk çeşitliliği sağlanacak. Köprü sayesinde vatandaşlar mevsim geçişlerinden etkilenen bitki değişimlerini de deneyimleme avantajı kazanacaklar.

2017 Haziran ayı dönemi sonunda bitmesi planlanan Ekolojik Yaya Köprüsü Projesi çalışmalarını Altyapı Projeler Müdürlüğü üstlendi. Yapımını üstlenen ise Yapı İşleri Müdürlüğü oldu.

Köprüde Kullanılacaklar;

  • Japon Kan Çimi,
  • Gümüş Otu,
  • Kırmızı Gövdeli Kızılcık,
  • Kelebek Çalısı,
  • Süsen,
  • Kırmızı Yapraklı Taflan,
  • Fener Çiçeği,
  • Lavanta,
  • Akdeniz Servisi gibi Ağaçlar,

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

nineteen − 10 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et