Ege Depremlere Sonrası TOKİ’den Hamle: İzmir Selçuk’ta TOKİ Konutları Yükselecek!

İzmir'in Selçuk ilçesinde deprem riski olmayan alanlarda TOKİ yeni bir konut projesi hayata geçirecek. İlçenin deprem riski bulundurmayan alanlarında TOKİ konutları yükselecek.

İzmir’in Selçuk ilçesinde deprem riski olmayan alanlarda TOKİ yeni bir konut projesi hayata geçirecek. İlçenin deprem riski bulundurmayan alanlarında TOKİ konutları yükselecek.

İzmir Selçuk ilçesi Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk ilçesi içerisinde Pranga mevkisi olarak bilinen ve deprem araştırmacıları tarafından güvenli bölge ilan edilen alana TOKİ tarafından Çeşme modeli evler inşa edileceğini açıkladı.

Bakıcı, Selçuk ilçesinde devam eden ve hayata geçirilen projeler hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulundu. Yaptığı açıklamlarda TOKİ başta olmak üzere İZSU çalışmalar, İZBAN çalışmaları, doğalgaz çalışmaları gibi projeler hakkında bilgi veren Bakıcı, halka söz verilen projeler için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

905.000 Metrekarelik Alana TOKİ!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ’ye) 905 bin metrekarelik bir alan tahsis ettiklerini aktaran Bakıcı, pranga mevkisi adı verilen alanın deprem araştırmacıları tarafından deprem riski için güvenli bir bölge olduğunun belirtildiğini aktarırken, alanın tamamen TOKİ’ye devredildiğini, bahsi geçen bu alana Çeşme modelinde konutlar üretileceğinin bilgisini verdi. Üretilecek konutların Selçuk ilçesinin hem tarihi yapısına, hem de kültürel yapısına uygun olacağını belirten Başkan Bakıcı, ilçe sınırlarında yer alan ve daha önce TOKİ’ye tahsis edilmesi düşünelen alana da hastane inşa edileceğini belirtti.

‘Selçuk İlçesi İZBAN (Egeray) Üssü Olacak’

İzmir’in Selçuk ilçesinde devam eden ve başlayacak projeler hakkında bilgi paylaşımı yapan Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, 8 Eylül itibariyle İZBAN deneme seferlerinin başlayacağını aktarırken, projenin tamamlanması ile birlikte Selçuk ilçesinin bir aktarma merkezi konumuna geçeceğini aktardı. Selçuk ilçesinin Nazilli ve Söke ilçelerinden ve Denizli şehrinden gelen trenlerin İZBAN’a yolcu aktarımı yapabileceği bir durak haline geleceğini belirten başkan Bakıcı, sahip olunan konum gereği ile İZBAN’ın Selçuk ilçesi için oldukça önemli bir yere sahip olacağını belirtti.

İlçe içerisinde yer alan Abuhayat Deresi için de ıslah çalışmaları yapıldığını aktaran Başkan Bakıcı, Selçuk ilçesi Barış Caddesi için sele sebep olan tüm unsurların ortadan kaldırıldığını, mezarlık su baskınları için de istinat duvarı yapılacağının bilgisini paylaştı.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.