Duvarlarınızı Eğlenceli Hale Getirin

Boş duvarlar ortamda sıkıcı bir hava yaratırlar. Herkes en özel mekanlarının daha farklı ve daha özel olmasını ister.

Duvarlarınızı Eğlenceli Hale Getirin

Boş duvarlar ortamda sıkıcı bir hava yaratırlar. Herkes en özel mekanlarının daha farklı ve daha özel olmasını ister.

Ev ortamında veya çalışma ortamında özel alanlardaki boş duvarları şekillendirmek ve dikkat çekici hale getirmek kişinin elindedir. Bir mekanda uzun süre boyunca aynı mobilyaların kullanımı dolayısıyla ortam can sıkıcı hale geldiğinde odada herkes kendi tasarımını yaratarak ortamı canlandırabilir. Sık sık mobilya değişikliği gerektirmeyen duvar değişimleri sıkıcı ortamlardan kurtulmak için kolay bir çözümdür.

El Yapımı Süslemeler İle Yapılacak Tasarımlar

Elde edilecek düz bir tahta plaka istenildiği gibi oyulabilir. Şekiller verilerek kişisel tasarımlar oluşturulabilir. Daha sonra sprey bozu ile boyanacak tahta plakalar duvar süslemesi olarak kullanılabilir. Ya da ayrı ayrı boylarda alınacak ahşap çıtalar ile boyanarak istenilen şekiller oluşturulabilir. Boş duvardaki yansıması güzel olacaktır.

Bir diğer güzel ve dikkat çekici seçenek ise fotoğraflar ile duvarı süslemek olacaktır. Duvara ip gererek küçük mandallar ile istenilen aile fotoğraflarını duvarda sergilemek çok kolay olacaktır. Veya fotoğraf yerine renkli not kağıtları ile mesajlar, sözler yazarak sergilemek de farklı bir seçenek olabilir.

El yeteneğine güvenen kişiler renkli kartonlar ile 3 boyutlu birçok şekil yaparak duvarda sergileyebilir. Şekiller çift taraflı bantlar ile yapıştırılabilir. Böylece duvara da zarar verilmemiş olur. Tahta plaka, çivi ve ipler ile kişisel tasarımlar ortaya dökülebilir. Tahta plakaya belli şekil doğrultusunda çakılan çiviler arasında ipler gerilerek istenilen şekiller duvarda yansıtılabilir.

Hazır Süslemeler İle Yapılacak Tasarımlar

Hazır alınacak kanvas tablolar ile duvarı resim sergisine çevirmek mümkündür. Parçalı şekilde kanvas tablolar da son moda ve çok kullanılmaktadır. Boş odayı kanvas tablolar ile canlandırmak çok kolay ve çok eğlenceli olacaktır. Hazır alınacak 3 boyutlu harf dekorları veya 3 boyutlu çiçek süslemeleri ile oluşturulacak tasarımlar çok kolaydır. Farklı boyutlarda birçok fotoğraf çerçeveleri ile duvarda sıcak bir ortam oluşturmak da mümkündür. Boş duvarların can sıkıcılığını birçok yöntem ile bitirmek ortamı canlandırmak için gerekli, kolay bir seçenektir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.