GayrimenkulEks

Döviz Kuru Beklentisi Düştü! TÜFE Değişmedi!

Döviz Kuru Beklentisi Düştü! TÜFE Değişmedi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 65 katılımcı ile bir araya gelerek 2017 yılı Ağustos ayı Beklenti Anketini yayınladı.

Yayınlanan anketin verilerine göre yıl sonu büyüme beklentisi yüzde 4,1’lik seviyeden yüzde 4,4’e çıktı. Açıklanan verilerde döviz kuru beklentisi düştü.

TÜFE Değişmedi!

Ağustos ve Eylül aylarının TÜFE beklentisi bir önceki anketle aynı kalarak değişim göstermedi. Ağustos TÜFE beklentisi yüzde 0,21, Eylül TÜFE beklentisi yüzde 0,57 oldu. Ekim TÜFE beklentisi ise yüzde 1,17 olarak kayıtlara geçti.

Cari Yıl Sonu TÜFE beklentisi yüzde 9,49 oranında yüzde 9,46’ye düştü. 1 yıl sonraki TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 8,41 seviyesindeyken, bu ayki anket verilerine göre yüzde 8,37 oldu ve azalma meydana geldi.

2 yıl sonraki TÜFE beklentisi Ağustos ayı için yüzde 7,93 seviyesi, Eylül ayı için yüzde 7,92 seviyesi olarak gerçekleşti.

Yıl Sonu Döviz Kuru Beklentisi Düştü!

Yıl sonu döviz kuru beklentisine bakıldığı zaman bir önceki ankette yüzde 3,7492 seviyesinde olan dolar/TL parametresi bu anket döneminde yüzde 3,7199’a düştü.

Cari İşlemler Beklentisi Düştü!

Bir önceki beklenti anketinde cari işlemler açığı beklentisi 36,3 milyar dolar değerindeydi. Bu anket dönemindeki cari işlemler beklentisi 36,7’ye yükseldi. 2018 yılı Ağustos ve Eylül için cari işlemler beklentileri ise sırası ile 38,5 milyar dolar ve 38,6 milyar dolar değerinde gerçekleşti.

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla Arttı!

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) büyüme beklentisinde de artış söz konusu. Bir önceki anket döneminde yüzde 4,1 seviyesinde bulunan GSYH bu anket döneminde yüzde 4,4 seviyesinde.

Benzer Haber:  100 TL ve 50 TL Banknotları Değişiyor!

Borsa İstanbul Repo ve Ters-Repo Pazarı’na bakıldığında ise burada oluşan ay sonu gecelik faiz oranı beklentisi yüzde 11,97 olarak gerçekleşti. Bir önceki anket döneminde bu oranı yüzde 11,95 seviyesindeydi.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ