Dolar Artık Rezerv Para Olmama Tehlikesiyle Karşı Karşıya!

ASO Başkanı Özdebir tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, bitcoin, litecoin gibi sanal paralar ve İngiltere’nin sterlin için olumsuz etkileri en aza indirgemek için yapmış olduğu para politikaları sayesinde ABD’nin etkinliğinin ortadan kaldırılacağı düşüncesinin mevcut olduğu ifade edildi. Dolayısıyla ABD dolarının rezerv para olmaktan çıkarılma ihtimalinin de yüksek olduğu belirtildi.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir tarafından konuya istinaden yapılan açıklamada, bitcoin tarzı sanal paraların işletilmeye başlanması ve İngiltere’nin kendi para birimi olan sterlin üzerindeki olumsuz etkileri temizlemek adına uygulamış olduğu para politikası ile gelecek dönemlerde Amerikan dolarının dünya üzerindeki etkinliğinin tehlikeye gireceği beklentileri olduğu ifade edildi.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir basın mensuplarına yapmış olduğu bu açıklamalarında 2017 yılında yaşanan önemli gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunurken, gelecek yıl için olan beklentilerden de bahsetti.

Başkan Özdebir açıklamalarında Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının geride bıraktığımız yıl içerisinde yaşanan en mühim olaylardan biri olduğuna dikkat çekerek, söz konusu olan bu kararın Türk halkını bir hayli hüzünlendirmesine karşın, daha sonrasında hayırlı olduğunu belirtti.

Türkiye Üstün Başarı Kaydetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslam İşbirliği Teşkilatı’nı bir araya getirmesi ve Birleşmiş Milletler tarafından gerçekleştirilen atılımların, Kudüs için yeni bir ışık olduğunu bir göstergesi olduğunu ifade eden Özdebir, bunun ile beraber Türkiye’ye yapılan saldırılara rağmen, ülkenin imajını düzelterek önemli bir başarı kaydettiğini de açıklamalarına ekledi.

Öte yandan açıklamalarında Türkiye ekonomisinin 2018 yılındaki beklentilerinden de bahseden Özdebir, imalat sanayisini destekleyecek olan çalışmaların ve KGF’nin olanaklarının devreye sokulması ile beraber 2018 yılı içerisinde sektöre önemli oranda hareketlilik yaşanacağını belirtti.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.