Dev Projede Maaşlar Verilmiyor İddiası!

Birgün Gazetesi'nin yazarlarından Gökay Başcan tarafından aktarılan bilgiye göre, Ankara'da yer alan en büyük konut projelerinden bir tanesi olan Elmar Towers'ta işçilere maaş ödemesi 2 aydır yapılmıyor.

Birgün Gazetesi’nin yazarlarından Gökay Başcan tarafından aktarılan bilgiye göre, Ankara’da yer alan en büyük konut projelerinden bir tanesi olan Elmar Towers’ta işçilere maaş ödemesi 2 aydır yapılmıyor.

Ankara’da inşa edilen en büyük konut projelerinden bir tanesi olarak tanıtılan Elmar Towers’ın inşaatında çalışan işçilerin iki aydır maaşlarını alamadığı belirtilirken, taşeron firma olan Hülman Yapı’nın sahibine yaklaşık 1 aydır kimsenin ulaşamadığı ifade ediliyor. İşçiler, aynı zamanda Elmar Towers A.Ş. yetkililerinin de kendilerini umursamadığını ifade ederken, maaşlar konusunda hem istek yapabilecekleri, hem de bilgi alabilecekleri hiçbir muhattap bulunamadığı iddia ediliyor.

Devam eden inşaat sürecinde birçok kişinin maaşını alamadığı için işi bırakmak zorunda kaldıklarını ifade eden işçiler, 2 aylık bir süreden beri maaşlarını alamadıklarını, sigortalarının ise sadece 1 ay yatırıldığını belirtiyor.

Aracı taşeron firma olan Hülman Yapı LTD. ŞTİ.’ye bağlı olarak çalışan işçiler, 2 aydır herhangi bir maaş ödemesi alamıyorlar. Mesai saatlerinin dışında dahi çalıştırıldıklarını ifade eden işçiler, taşeron firma sahibine hiçbir şekilde ulaşamadıklarını, Emlar Towers A.Ş. yetkililerinin de ödemeleri yapacak firmanın taşeron firma olduğunu belirterek, sözleşmenin Elmar Towers ile olmadığını ifade ettiklerini belirtiyor.

Devam eden inşaatın alçı işleri, sıva işleri gibi ince inşaat işlerini yaptıklarını ifade eden işçiler, şu anda yaklaşık 60 kişi olduklarını, bir bu kadar kişinin de maaşını alamadığı için iş bırakmak zorunda kaldığını ifade ediyor.

Konu hakkında ise henüz Elmar Tower A.Ş. ve Hülman Yapı LTD. ŞTİ. taraflarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isim kısmını doldurun.