Dev Banliyö Hattı Projesinde Test Seferleri Başladı!

İstanbul’da ulaşım problemine büyük ölçüde katkı sağlayacak olan dev proje Halkalı – Gebze Banliyö Hattı’nda sayılı günler kaldı.

İstanbul’da ulaşım problemine büyük ölçüde katkı sağlayacak olan dev proje Halkalı – Gebze Banliyö Hattı’nda sayılı günler kaldı. Bu doğrultuda son çalışmaların gerçekleştirildiği banliyö hattında test sürüşlerine start verildi.

Dev Projenin Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Türkiye’nin ve İstanbul’un ulaşım problemlerine bir çözüm olarak hayata geçirilmekte olan Marmaray’ın Gebze ile Halkalı arasında ulaşım sağlayacak olan projede sona yaklaşıldı.

Sosyal Medyada Yayımlanan Görüntüler Heyecanlandırdı

Konu ile alakalı olarak bazı basın kuruluşları tarafından yapılan haberlere göre, Kazlıçeşme ile Ayrılık Çeşmesi arasında hizmet vermekte olan Marmaray hattı, test edilmek üzere hizmet vereceği yeni güzergahı üzerinde de gece saatleri itibari ile test sürüşleri gerçekleştirmeye başladı. Anadolu Yakası’nın Pendik ilçesinden sosyal medyada paylaşılan test sürüşlerine ait görüntüler ise vatandaşlar üzerinde yeni bir heyecana neden oldu.

Test Sürüşleri Kontrollü Bir Şekilde Gerçekleştirilmeye Devam Ediyor

Marmaray Projesi tamamlanmış olduğunda Gebze’den Halkalı’ya kadar kesintisiz olarak faaliyet gösterecek olan söz konusu banliyö hattının hat ve ray çalışmalarında sona gelindi. Marmaray’da toplamda 10 vagonu bulunan setler halinde faaliyet gösterilirken, içlerine 5’li vagonu bulunan setler de eklenerek faaliyetlere devam edildi.

Öte yandan konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, 5 vagona sahip olan setler ile gün içerisinde deneme çalışmaları devam ederken, 10 vagona sahip olan setler ile de gece saatlerinde sinyalizasyon ve diğer alanlar ile alakalı olan çalışmalar için Halkalı-Gebze Banliyö Hattı Projesi’nde kontrollü bir şekilde sürüşler gerçekleştiriliyor.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here