Dekoratif Motifler Kullanarak Evinizi Süsleyin

Karton kâğıtlar üzerinde yapabileceğiniz işlemler ile elde edeceğiniz motifleri duvara, zemine ya da tavana tutarak üzerini dilediğiniz renkte boyayabilir ve böylelikle duvarınızda görmek istediğini motifleri elde edebilirsiniz. 

Dekoratif Motifler Kullanarak Evinizi Süsleyin

Ev dekorasyonu yaparken öncelikle duvarlarınızdan başlamaya karar verdiyseniz ve duvar kâğıtlarının da bir hayli maliyetli olacağını düşünüyorsanız, konu ile alakalı dekorasyon fikirleri arasında yer alan oldukça ekonomik çözümler sayesinde zeminlerde, duvarda ve tavanda dekoratif motifler elde edebilirsiniz.

Evinizi dekore ederken duvarlarınızda hem etnik tarzda, hem de klasik tarzda bir görünüm oluşturabilmek istiyorsanız, bunun için tek çözüm yolunun duvar kâğıdı kullanmak olmadığını da bilmelisiniz. Karton kâğıtlar üzerinde yapabileceğiniz işlemler ile elde edeceğiniz motifleri duvara, zemine ya da tavana tutarak üzerini dilediğiniz renkte boyayabilir ve böylelikle duvarınızda görmek istediğini motifleri elde edebilirsiniz.

Karton ile uygulamış olduğunuz bu motif desenler her ne kadar bir duvar kağıdı uygulaması olarak görünse de aslında bir boya sayesinde elde edildi. Bej renge sahip olan bir duvarı canlandırmak ve renklendirmek isterseniz, mor rengini tercih edebilirsiniz. Bunun ile beraber belirli aralıkla bırakılarak kesilmiş olan motifleri duvara tutarak üzerini bir fırça ya da sünger yardımı ile boyayabilir ve duvarınızda etnik desenli motifler elde edebilirsiniz.

Bu uygulamayı duvarınıza yapabildiğiniz gibi zemininize de uygulamanız mümkün. Eğer ki parkelerinizden sıkıldıysanız ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız yeni bir parke döşetmek hem maliyetli hem de yorucu olacaktır. Fakat bunu yerine önerilen dekorasyon fikirlerine göz atmanızda fayda var. Çünkü bu fikirler arasında yer alan önerilerden ilham alarak dilediğiniz desende bir motif çizebilir ve bunu odanızın zeminine uygulayabilirsiniz. Böylelikle hem kolay, hem de halı ya da parkeye ihtiyaç duyulmadan az bütçeli bir zemin elde etmiş olursunuz. Bu uygulamayı gerçekleştirirken motifler arasında bırakacağınız mesafelerin ölçülü olmasına dikkat etmeniz, şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Yine elektrik düğmelerinin ya da prizlerin etrafına uygulayacağınız motifler sayesinde ev dekorasyonun etnik bir hava oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Bu gibi çalışmalar için de ince işçilik isteğinden çok pratik yapılması tavsiye edilir.

Ayrıca dekoratif motiflerle evinizi süslemek için yapı marketlerinde hali hazırda bulunan özel desenli ve şekilli malzemelerde bulunuyor. Eğer ki kartondan çizip yapmak ile uğraşmak istemzseniz bu gibi marketlerden bu malzemeleri temin edebilir ve yine ev dekorasyonunuzda dilediğiniz tarza etnik motiflere sahip olan duvar, tavan ve zeminlere sahip olabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.