Dekorasyon Aşamasında Sık Yapılan Hatalar – 2

Dekorasyonun neredeyse her aşamasında birçok hata yapmak mümkündür. Bu hatalar arasında plansız bir dekorasyon başlangıcı, alışverişi fazla yaparak çok eşya almak, gerektiğinden çok fazla biblo gibi süs eşyasına sahip olmak gibi birçok kriter yer almaktadır.

Dekorasyon Aşamasında Sık Yapılan Hatalar - 2

Dekorasyonun neredeyse her aşamasında birçok hata yapmak mümkündür. Bu hatalar arasında plansız bir dekorasyon başlangıcı, alışverişi fazla yaparak çok eşya almak, gerektiğinden çok fazla biblo gibi süs eşyasına sahip olmak gibi birçok kriter yer almaktadır.

Daha önce yayınladığımız Dekorasyon Aşamasında Sık Yapılan Hatalar başlıklı içeriğimizde bu hataların bir kısmını yazmış, çözümleri ile birlikte sizinle paylaşmıştık. Bu yazımızda da yapılan hatalardan bahsetmeye devam edeceğiz.

Dekorasyon Stillerini Birbirine Karıştırmak

Ev dekorasyonunda sıklıkla gerçekleştirilen hatalardan biri, henüz dekorasyon stiline karar vermeden göze hoş gelen bütün mobilya, aksesuar ya da objeleri satın almaktır. Bu konuda önerilen dekorasyon fikirleri arasında işe başlamadan önce dekorasyon stilleri hakkında araştırma yaparak bilgi edinmek ve hangi stili tercih edeceğinizi belirlemek yer alır.

Bir Duvardan Diğer Duvara Obje Yerleştirmek

Bir odayı dekore ederken orta alanın boş kalabilmesi için tüm objeleri, mobilyaları ve aksesuarları duvarlara dayamış olmak, yine ev dekorasyonunda sıklıkla karşılaşılan hatalardan biridir. Küçük metrekareli olan odaları dekore ederken bu seçeneği kullanmak her ne kadar mecburi olsa da, geniş olan odaları dekore ederken bu seçeneği kullanmak bir hatadır. Eğer ki yeteri kadar büyük bir odaya sahipseniz, mobilyalarınızı duvarın biraz önüne yerleştirmeni, odanızda daha geniş ve ferah bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Ucuz Dekorasyon Yapmaya Çalışmak

Elbette ki evinizi dekore ederken çok fazla para harcamanıza gerek yok. Herkesin bütçesi bir olmayabilir. Fakat burada ucuza kaçmaktan maksat, sırf ucuz olduğu için mobilya obje ve dekorasyonları evinize doluşturmak bu noktada bir hatadır. Bu konuda kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, neler alacağınıza önceden karar vermeniz ve buna göre alışveriş yapmanız önerilir. Unutmayın, dekorasyonunuz ne kadar sade olursa, başarısı o kadar yüksek olacaktır.

Kullanım Zorluğu Elde Etmek

Bazen görsel bakımdan harika olan bir oda kullanım bakımından ne yazık ki harika olamıyor. Bu sebeple herhangi bir odanızı dekore ederken nasıl ve ne amaçla kullanacağınızı unutmamanız alanı daraltmadan mobilya tercihi yapmanız gerekir.

Çok Desenli Eşyalar Kullanmak

Son olarak dekorasyon yapılan başka bir hata ise eşyalarda çok karmaşık ve çok fazla desen tercih etmektir. Bu aşamada çok fazla desen kullanımından kaçınmanız ve desenli bir objenin arka fonunda düz renk kullanmanız önerilir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.