EmlakCumhurbaşkanı Açıkladı! Yeni Binalar İçin 5+1 İzin Verilecek!

Cumhurbaşkanı Açıkladı! Yeni Binalar İçin 5+1 İzin Verilecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılmış olduğu bir programda konuya istinaden açıklama yaparak, daha önce çevreye duyarlı bir şehirler için talimat verdiğini hatırlattı ve her yerde çok katlı binaların olduğunu, bundan sonra inşa edilecek olan binalar için en fazla 5+1 izin verileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanı olduğu partisinin son Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantı esnasında yapmış olduğu açıklamalarında gayrimenkul sektörü ile alakalı önemli noktalara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönem şehircilik anlayışı gereğinden bundan sonra inşa edilecek olan binaların 5+1 esasına dayalı olarak gerçekleştirilmesi üzerine talimat verdiğini ve uyulup uyulmadığını yakinen takip edeceğini ifade etti. Açıklamalarında çevreye duyarlı şehirler kurulması adına pek çok kez talimat verdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle İstanbul ve Ankara başkanlarını uyardığını, fakat ne yazık ki “Haklısınız Efendim” demekten ileri gidemediklerini ve geçmişte bu konuda Çevre Bakanlığının büyük ihmali olduğunu anlattı.

Bundan Sonra Cumhurbaşkanı Tarafından Yakından Takip Edilecek

Basın mensupları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde daha farklı bir şehircilik anlayışının benimseneceğini ifade etti. Açıklamalarından ülkenin en büyük probleminin bu olduğunu, daha önce çok kez duyarlı kentleşme için talimat verdiğini ve belediye başkanlarının ise haklısınız gereği yapılacak demekten ileri gidemeyerek bu çarpık kentleşmeye müsaade ettiklerini anlattı. Yine İstanbul’da o binaların tıraşlanması konusunda defalarca uyardığını, fakat değişen hiçbir şeyin olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşme yaptıklarını, bundan böyle ruhsat verilecek olan binaları 4+1 olmasını talep ettiğini, 5+1’de anlaşma sağladıklarını ve bundan sonra inşa edilecek olan binaların 5+1 olacağını anlattı. Bundan sonra çok katlı binalara müsaade etmeyeceğine vurgu yapan Erdoğan, yakından takip edeceğini ve göreve yeni getirilen belediye başkanlarını da uyardığını, bundan sonra gereğinin yapılacağını açıklamalarına ekledi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

fourteen + three =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et