GayrimenkulEks

Çocuklarınız İçin Oyun Alanı Yaratın

Çocuklarınız İçin Oyun Alanı Yaratın

Milenyum çağının baş göstermesi ile artık çocuklar sokaklarda arkadaşları ile oynamak yerine daha çok evlerinde vakit geçiriyorlar. Doğasında “oyun” olan çocukları ise ev içerisinde sıkıcı kalabalık ile başbaşa bırakmak, onların oyun zevklerini de köreltiyor.

Eğer bir çalışan anne babaysanız ve çocuğunuza yeteri kadar zaman ayıramıyorsanız ona yapacağınız iyiliklerden en önemlisi, onun için bir oyun alanı yaratmak olacaktır. Üstelik bunun için tonlarca lira para harcamanıza gerek de yok. Gayet ekonomik yöntemler ile çocuğunuzun ev içerisinde keyifli vakit geçirebileceği oyun alanları yaratabilirsiniz.

Oyunların Çocuklar İçin Önemi

Oyunlar, çocukların hem kişisel gelişimleri, hem yaratıcı düşünme yetenekleri, hem de hayal dünyalarını şekillendirebilmeleri bakımından oldukça önemlidir. Son yıllarda birçok anne-baba, çocuklarının televizyon başında geçirdiği vakti daha keyifli hale getirebilmek adına öğretici, eğitici oyunlar temin ederek ya da hazırlayarak çocuklarının gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Siz de bu kervana katılarak, çocuğunuzun televizyon ile değil, kaliteli bir eğitim ile büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuklar, küçük yaşta tanıdıkları insanları ve gördükleri TV karakterlerini kendilerine rol model olarak almaya yatkındırlar. Bu yüzden onları olabildiğince eğitici ve öğretici alanlara yönlendirmek, anne ve baba bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ev içerisinde özgür olabilmeleri, istedikleri her şeyi yapabilmeleri, eğlenceli vakit geçirmeli, eğlenirken de hayata ve insanlara dair birşeyler öğrenmeleri onların kişisel ve bireysel gelişimleri için oldukça önemlidir.

Benzer Haber:  Yemek Odası İçin Başlıca Dekorasyon Tarzları

Çocuk Oyun Alanlarını Özgür Bir Dizayn İle Hazırlayın

Çocuğunuzu özgür bırakın, kendi dekorasyonunu kendisi yapsın.

Birçok anne-baba, çocuklarının gelişimlerine katkı sağlamak için evlerinde oyun alanları oluştururlar. Lakin genellikle oyun alanlarının etrafında dekoratif ürünler ile oluşturdukları setler, çocukların özgürlüklerini sınırlandıracağı için çocuklar tarafından bir süre sonra itici ve bunaltıcı olarak bulunur. Bu yüzden çocuklarınızın oyun oynarak geçireceği alanları olabildiğince geniş, ferah ve sınırsız bir şekilde tasarlamak, çocuğunuzun orada zaman geçirmesini sağlamak adına önemli bir yere sahip.

İlk etapta dekoratif gözükse de, çocuğunuz tarafından mutluluk ile karşılansa da; her gün büyüyen bir çocuğun sınırlandırılmış bir alanda durmak istemeyeceğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu yüzden çit şeklindeki setlerden, minderler ile yapılmış sınırlandırmalardan olabildiğince kaçının. Eğer alanınız mümkünse bir odayı, sadece oyun oynaması için ayırıp, ona özgürlüğü tattırın. Oda içerisindeki oyuncalarının yerleşimini kendisi yaparak, kendi düzenini ve dekorasyonunu kendisi oluştursun.

Unutmayın, çocuğunuzun kişisel ve bireysel gelişimi için odanıza yapacağınız her dekorasyon ömürlük bir öneme sahip. Bırakın kendi istediği dekorasyonu, kendisi yapsın.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ