GayrimenkulEks

Çocuklarınız İçin Oyun Alanı Yaratın

Çocuklarınız İçin Oyun Alanı Yaratın

Milenyum çağının baş göstermesi ile artık çocuklar sokaklarda arkadaşları ile oynamak yerine daha çok evlerinde vakit geçiriyorlar. Doğasında “oyun” olan çocukları ise ev içerisinde sıkıcı kalabalık ile başbaşa bırakmak, onların oyun zevklerini de köreltiyor.

Eğer bir çalışan anne babaysanız ve çocuğunuza yeteri kadar zaman ayıramıyorsanız ona yapacağınız iyiliklerden en önemlisi, onun için bir oyun alanı yaratmak olacaktır. Üstelik bunun için tonlarca lira para harcamanıza gerek de yok. Gayet ekonomik yöntemler ile çocuğunuzun ev içerisinde keyifli vakit geçirebileceği oyun alanları yaratabilirsiniz.

Oyunların Çocuklar İçin Önemi

Oyunlar, çocukların hem kişisel gelişimleri, hem yaratıcı düşünme yetenekleri, hem de hayal dünyalarını şekillendirebilmeleri bakımından oldukça önemlidir. Son yıllarda birçok anne-baba, çocuklarının televizyon başında geçirdiği vakti daha keyifli hale getirebilmek adına öğretici, eğitici oyunlar temin ederek ya da hazırlayarak çocuklarının gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Siz de bu kervana katılarak, çocuğunuzun televizyon ile değil, kaliteli bir eğitim ile büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuklar, küçük yaşta tanıdıkları insanları ve gördükleri TV karakterlerini kendilerine rol model olarak almaya yatkındırlar. Bu yüzden onları olabildiğince eğitici ve öğretici alanlara yönlendirmek, anne ve baba bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ev içerisinde özgür olabilmeleri, istedikleri her şeyi yapabilmeleri, eğlenceli vakit geçirmeli, eğlenirken de hayata ve insanlara dair birşeyler öğrenmeleri onların kişisel ve bireysel gelişimleri için oldukça önemlidir.

Çocuk Oyun Alanlarını Özgür Bir Dizayn İle Hazırlayın

Çocuğunuzu özgür bırakın, kendi dekorasyonunu kendisi yapsın.

Birçok anne-baba, çocuklarının gelişimlerine katkı sağlamak için evlerinde oyun alanları oluştururlar. Lakin genellikle oyun alanlarının etrafında dekoratif ürünler ile oluşturdukları setler, çocukların özgürlüklerini sınırlandıracağı için çocuklar tarafından bir süre sonra itici ve bunaltıcı olarak bulunur. Bu yüzden çocuklarınızın oyun oynarak geçireceği alanları olabildiğince geniş, ferah ve sınırsız bir şekilde tasarlamak, çocuğunuzun orada zaman geçirmesini sağlamak adına önemli bir yere sahip.

İlk etapta dekoratif gözükse de, çocuğunuz tarafından mutluluk ile karşılansa da; her gün büyüyen bir çocuğun sınırlandırılmış bir alanda durmak istemeyeceğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu yüzden çit şeklindeki setlerden, minderler ile yapılmış sınırlandırmalardan olabildiğince kaçının. Eğer alanınız mümkünse bir odayı, sadece oyun oynaması için ayırıp, ona özgürlüğü tattırın. Oda içerisindeki oyuncalarının yerleşimini kendisi yaparak, kendi düzenini ve dekorasyonunu kendisi oluştursun.

Benzer:  Banyolar İçin Göz Kamaştırıcı 4 Yeni Takım

Unutmayın, çocuğunuzun kişisel ve bireysel gelişimi için odanıza yapacağınız her dekorasyon ömürlük bir öneme sahip. Bırakın kendi istediği dekorasyonu, kendisi yapsın.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Banka Faiz Oranlarının Artması Konut Satışlarını Vurdu!
Bu Adalar Satılık! Kendine Ait Adası Olsun İsteyenler Dikkat!
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ