Çekmece Düzenleme Fikirleri

Evlerde düzenin sağlanabilmesi için her şeyin yerli yerinde olması gerekir. Dolapların yeri ve düzeni, çekmecelerin düzeni, eşyaların yerleşimi her biri evin düzenini sağlayan ayrıntılardır.

Çekmece Düzenleme Fikirleri

Evlerde düzenin sağlanabilmesi için her şeyin yerli yerinde olması gerekir. Dolapların yeri ve düzeni, çekmecelerin düzeni, eşyaların yerleşimi her biri evin düzenini sağlayan ayrıntılardır.

Dekorasyonda mobilyaların seçimi ve kulanım amaçları ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek şekilde olursa daha iyi olur. Evin her bölümünde düzen olması aradığını bulma açısından kolaylık sağlar, koyduğunuz bir şeyi rahatlıkla bulabilmeniz zaman kaybına engel olur.

Yatak odası, salon, çocuk odası, mutfak, banyo gibi her alanda düzen sağlanmasında yarar vardır. Dolapların ve çekmecelerin düzenli olması için bazı detaylara ihtiyaç duyulabilir. Çekmece düzenleme fikirleri eşyalarınızı nasıl koymak istediğiniz hakkında bilgiler verebilir.

Çekmece Düzeni

Çekmeceleri açtığınızda her seferinde aradığınızı bulmakta zorlanıyorsanız, derhal düzen işine girişmelisiniz. İlk yapmanız gereken çekmeceyi temizlemek olsun, ihtiyacınız olmayan eşyaları çöpe atın, size lazım olan parçaları da kategorisine göre yerleştirmeye başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri kullandığınız sıklığa göre ve kullandığınız alana göre ayırıp düzenleyebilirsiniz.

Çekmece Düzenleyici Aparatlar

Çekmecede düzenli bir yerleşim sağlayabilmek için bazı aparatlar ve organizatörler bulunuyor. Çekmecenin ölçülerine göre bu aparatlar alabilirsiniz. İstemiyorsanız farklı büyüklerde küçük kutular bulunuyor bunlarla çekmece düzenini sağlayabilirsiniz. Ya da kartonları keserek çekmeceye kendiniz seperatör yapabilirsiniz.Çekmecelerde aparat ve kutuların yerleşiminden sonra şimdi sıra eşyaları ayırmakta, makyaj malzemelerini ayrı bir çekmeceye kullanım alanlarına göre yerleştirebilirsiniz. Rujlar bir bölümde, ojeler bir bölümde, rimeller bir yerde ayırarak daha rahat bulabilirsiniz. İç çamaşırlarınızı ayrı ayrı küçük bölmelere yerleştirebilir ve düzenli görünmelerini sağlayabilirsiniz. Çorap çekmecesini de aparatlarla ayırırsanız çorapları tek tek yerleştirdiğinizde aradığınız zaman çok rahat bulabilirsiniz.

 

Mutfak çekmeceleri söz konusu olduğunda en çok dikkat isteyen yerdir. Mutfakta çok malzeme vardır ve çekmecelerde bu malzemeler birbirine karışır. Mutfak çekmecelerini kaşık çatal bıçak, tabak, bardak olarak ayırmakta yarar var. Kaşık çekmecelerinde küçük bölmeler oluşturulursa daha düzenli olmaları sağlanmış olur.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.