Carrefoursa Tarafından İki Devin Mağazaları Satın Alındı

Carrefoursa tarafından yapılan açıklamaya göre, perakende sektörünün önemli iki ismi olan Migros ve Kipa’nın toplamda 20 adet mağazası Carrefoursa tarafından satın alındı.

Carrefoursa tarafından yapılan açıklamaya göre, perakende sektörünün önemli iki ismi olan Migros ve Kipa’nın toplamda 20 adet mağazası satın alındı.

12’si Migros’a, 8’i ise Kipa’ya ait olan bu mağazaların toplamdaki değerinin ise 20 milyon ve ek olarak KDV olduğu belirtildi. Ayrıca devir işlemleri gerçekleştirilen bu mağazaların Ege Bölgesi’nde yer aldığı da ifade edildi.

Kipa ve Migros’tan 20 Milyon TL’lik Mağaza Satın Alındı!

CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A. Ş. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamada, şirket ile Migros Ticaret A. Ş. ve Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A. Ş. arasında Rekabet kurulu tarafından satılmasına karar verilen 12 adet Migros’a, 8 adet Kipa’ya ait toplamda 20 adet mağazanın satın alınması maksadıyla gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, bahsi geçen mağazaların demirbaş ve kira sözleşmelerinin CarrefourSA bünyesine geçirilmesi hususunda Kipa ve Migros ile anlaşma yapıldığı, satın alma bedelinin ise 20 milyon Türk Lirası + KDV olduğu ifade edildi.

Gerçekleştirilen açıklamada ayrıca, şirket tarafından konuyla alakalı olarak gerçekleştirilecek olan görüşmelerin kamuoyuna duyurulmasını ertelenmiş olduğunu daha önce Yönetim Kurulu kararı ile alınmış olduğu, bu kararın alınmasının nedeninin ise şirket çıkarlarının zarar görmemesi ve yatırımcıların yanlış yönlendirilememesi olduğu da belirtildi.

Perakende sektörünün önemli isimlerinden biri olan Migros’un Türkiye genelinde 42’si Macrocenter, 1606’sı ise Migros mağazası olmak üzere toplamda 1648 tane mağazası yer alıyor. Ayrıca Migros’a ait olan ve yurt dışında hizmet vermekte olan 37 adet Ramstore isimli mağazası da bulunuyor. Yine bunun yanı sıra Migros bünyesinde faaliyet gösteren 168 adet Kipa mağazası da mevcut.

CarrefourSA’nın ise ülke genelinde hizmet vermekte olan 625 adet mağazası mevcut. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Carrefoursa tarafından Migros ve Kipa’dan satın alınan 20 adet mağazanın tamamının Ege Bölgesi’nde yer adlığı ifade ediliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.