Emlak Çanakkale’de Konut ve Arsa Fiyatları Yükseldi

Çanakkale’de Konut ve Arsa Fiyatları Yükseldi

1915 Çanakkale Köprüsü, bölgedeki arsa fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

1915 Çanakkale Köprüsü Gayrimenkulde Fiyat Artışına Neden Oldu

ERA Türkiye Genel Müdürü köprü projesi sonrasında Çanakkale’deki konut ve arsa fiyatlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.

Bir gün önce temel atma töreni yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü, kentin değerine değer kattı. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapılacağı haberi ile kentteki konut ve arsaların fiyatları yükselişe geçti. Son bir yıl içerisindeki fiyat artışının ise yüzde 23 seviyelerine çıktığı kaydedildi.

Çanakkale’deki Konut ve Arsa Fiyatları

Çanakkale’deki konut ve arsa fiyatları hakkında bilgi veren Atalay, 100 metrekarelik arsaların 152 bin ile 254 bin fiyat aralığında değiştiğini söyledi. Konuttaki durum ise metrekare olarak 2 bin lirayı aştı diyen Atalay, “100 metrekarelik 2 + 1 bir konutun satış fiyatı ortalamada 210 bin- 240 bin fiyat aralığında değişiyor” dedi.

ERA Türkiye Genel Müdürü değerlendirmesinde, “1915 Çanakkale Köprüsü tamamlanarak hizmete açıldığında bölgedeki turizm hareketlenecek, ulaşım kolaylaşarak ticari canlanma olacak” dedi. Özhan Atalay açıklamasında Çanakkale’de şimdiden arsa ve konut fiyatlarının yükseliş trendine geçtiğini kaydederek, “1915 Çanakkale Köprüsü, kentimiz için tarihi bir yatırım olarak hayata geçecek” dedi.

Fiyatlar Yüzde 23 Arttı

Kentteki gayrimenkul fiyatları şimdiden yüzde 23 oranında yükseldi. Köprü projesi tamamlandığında ise çok daha yükselecek. Yatırımcının Çanakkale’ye ilgisi yoğun. İlerleyen dönemde bu ilgi daha yüksek olacak. Fiyatları bir sene öncesiyle karşılaştırdığımızda hem fiyatlar hem de yatırımcı sayısı daha fazla. Köprü projesi ve bağlantı yolları Çanakkale’ye yeni bir nefes getirecek” şeklinde konuşan,  ERA Türkiye Genel Müdürü ulaşım süresinin minimize olacağının da altını çizdi.

Çanakkale’deki konut ve arsa fiyatları yanında köprüyü turizm açısından değerlendiren Özhan Atalay, “projelerin hizmete geçmesi Midilli adasından Çanakkale’ye yapılacak turistlik gezileri kolaylaştıracak. Çanakkale’den İstanbul turlarında da artış bekliyoruz. Bu açıdan bir değerlendirme yapmak gerekirse, 1915 Çanakkale Köprüsü ülke ekonomisine sadece hizmet anlamında avantaj kazandırmayacak. Bunun yanı sıra turizme de büyük katkı sağlayacak. Çanakkale otoyolu ise Ege’ye bağlantıda önemli bir proje olarak hayata geçecek          “ şeklinde konuştu.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

2 Tüm Görüşler

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

16 − fifteen =

5,349BeğenenlerBeğen
8,764TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,673TakipçilerTakip Et