Büyüyen Eşyalar Kullanarak Alan Tasarrufu Yapın

Bir çoğumuz evimizin alanının küçüklüğünden yakınırız ve büyük bir alan olsa daha rahat edeceğimizi düşünürüz. Bu düşünceyi büyüyen eşyalar ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Büyüyen Eşyalar Kullanarak Alan Tasarrufu Yapın

Bir çoğumuz evimizin alanının küçüklüğünden yakınırız ve büyük bir alan olsa daha rahat edeceğimizi düşünürüz. Bu düşünceyi büyüyen eşyalar ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hatta evimizin içerisinde bir tane daha oda ya da depo, kiler, yüklük tarzında bir bölüm daha olsa, ev içindeki tüm döküntülerden kurtulabileceğimizi düşünürüz. Fakat ne yazık ki bu isteklerin bir sonu yoktur. Eviniz 10 odaya sahip olan bir ev dahi olsa yine de bu isteklerin ardı arkası kesilmez. Bu sebeple evinizde yaşadığının alan sıkıntılarını çeşitli bahaneler üreterek ertelemekten vazgeçip, gerektiğinde büyüyen eşyalar kullanmak gibi çeşitli pratik çözümler üretmeye bakın.

Ev dekorasyonu yapacağınız zaman evinizin küçük ve dar alana sahip olduğunu göz önünde bulundurarak eşya tercihleri yapmanız gerekir. Mesela mutfak dekorasyonu esnasında, tezgahınızın altında yer alan çekmecelere küçük bir tezgaha dönüşebilecek bir çekmece daha ila edip ihtiyaç halinde bu çekmeceye başvurabilirsiniz. Üstelik düşük maliyetle sahip olabileceğiniz bu ekstra tezgah en zor zamanlarınıza kurtarıcınız olabilir.

Mutfağınızda yer alan aylardır kullanmadığınız, kimleri hediye olarak getirilmiş ya da beğenilip alınmış ama hiç kullanılmamış olan sayısız eşyalar çok fazla yer kaplayarak kullanım alanınızı işgal eder. Fakat onları bir türlü atmaya ya da kaldırmaya da kıyamayız. Aslında tüm bu eşyalarınız atın diyemeyiz fakat, altında bir çok rafa sahip olan mutfak tezgahları ile bu tür eşyalarınızı kaldırabilir ve mutfağınızı düzenleyebilir olabileceğinizi söyleyebiliriz.

Alan Tasarrufu İçin Büyüyen Eşyaları Tercih Edin

Dekorasyonunu yapacağınız ev eğer birden fazla kata sahip ve doğru şekilde mimari tasarımlara sahip ise, merdiven altları da alan tasarrufu yapabilmeniz için fayda sağlayacaktır. Buna göre dekorasyon fikirleri arasından bir örnek verecek olursak, merdiven altlarına tam olarak oturacak bir şekilde bir kitaplık ya da çok gözlü bir dolap dekore etmeniz, yine eviniz içerisinde bulunan birçok döküntüden kurtulup harika bir görünüme sahip olan depolama alanına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yine ev dekorasyonu esnasında tercih edilen raflar, düşük maliyetli, uygulama kolaylıklı ve hemen hemen şık ve pratik saklama çözümleri olarak karşımıza çıkar. Yapısı müsait ve kalın duvarlara sahip bir eviniz varsa bolca evinizi dekore ederken duvarlarınız bolca raf tercih etmekten çekinmeyin.

Yine bu konuda bulunan başka bir dekorasyon fikri ise, duvara gömmeli ve boydan boya dolap tercihleridir. Evlerimizde kullandığımız dolapların çoğu insan boyunu aşmayan niteliktedir. Tavan ile dolap bitimi arasında kalan boşluk ise genellikle kullanılmayan eşyalarla ve kolilerle değerlendirilir. Fakat o arada kalan boşluklar ve bu gibi değerlendirmeler yapılara hiç hoş bir görüntü vermeyen boşluklar belli bir zaman sonra toz yuvası haline gelir. Bu da sizin ve ailenizin sağlığını tehdit eder. Buna maruz kalmamak için de evinizi dekore ederken duvardan duvara monte edilen dolapları tercih etmenizde fayda vardır. Yine çok fazla yer kaplamasını istemiyorsanız aynı niteliğe sahip dolapları gömmeli olarak tercih edebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.