Emlak Botanik Parka Sahip Lüks TOKİ Evleri İçin Vatandaş Sıraya Girdi!

Botanik Parka Sahip Lüks TOKİ Evleri İçin Vatandaş Sıraya Girdi!
B

Birkaç gün önce satışa çıkartıldığını duyurduğumuz İstanbul Kayaşehir'de yer alan TOKİ evleri, vatandaş tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Birkaç gün önce satışa çıkartıldığını duyurduğumuz İstanbul Kayaşehir’de yer alan TOKİ evleri, vatandaş tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

TOKİ, İstanbul Kayaşehir’de yer alan projesinde İstanbullulara bin 892 adet konut satışı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu satışlar için başvurular ise 5 Eylül’de başlayarak 20 Eylül’e kadar devam edecek. Konut sayısından fazla başvuru yapılması halinde ise 4 Ekim tarihinde TOKİ tarafından kura çekimi gerçekleştirilerek ev sahipleri belirlenecek.

TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir’de sunulan bin 892 adet konutluk projenin detayları için ilgili haberimizi ziyaret edebilirsiniz.

[irp posts=”5007″ name=”TOKİ İstanbul’da 1.892 Adet Konut Satışı Gerçekleştirecek”]

Orta gelir grubu tarafından büyük bir merakla beklenen 1.892 adet konut, 144 bin Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlar ve 603 Türk Lirası’ndan başlayan aylık taksitler ile TOKİ tarafından satışa çıkartıldı. Satışa çıkması ile birlikte İstanbullular satış ofisine akın etti. Kısa bir süre içerisinde binden fazla kişinin satış ofisini ziyaret ettiğini duyuran TOKİ Başkanı Ergün Turan, Sabah gazetesi muhabiri ile birlikte konutları gezdi. Turan, 144.500 Türk Lirası satış fiyatı ile satılmaya başlanılacak olan konutlar için 120 ay ve 144 ay vade seçeneklerinin yer aldığını belirtirken, taksit tutarlarının da 603 Türk Lirası’ndan başlayacağını aktardı.

Son Başvuru 20 Eylül’de!

5 Eylül 2017 ve 20 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak başvurularda Halkbank’ın İstanbul’da yer alan bütün şubelerine giderek 5 bin Türk Lirası yatırılarak kuraya katılmaya hak kazanılabileceğini aktaran Turan, kuraların 4 Ekim 2017 tarihinde noter huzurunda gerçekleştirileceğini aktardı.

İstanbul’un Kayaşehir bölgesine inşa edilen sosyal konutların, TOKİ için oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Turan, alan içerisinde hem dar gelirli vatandaşlar, hem de üst gelir grubunda yer alan vatandaşlar için projelerin yer aldığını, sıranın orta gelir grubu vatandaşlara geldiğini ve projenin de buna yönelik inşa edildiğini aktardı.

İdeal Semt Kültürü, Kayaşehir’de!

Semt içerisinde her gelir grubunun bulunması ile birlikte ‘ideal semt kültürü’nü yakaladıklarını ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, inşaatın 5 aylık süre zarfında tamamlanarak anahtar tesliminin gerçekleştirileceğini aktardı.

Kaba inşaatlarının tamamlandığını ve ince inşaatların devam ettiğini aktaran Turan, 5 ay içerisinde projenin tamamlanacağını, inşa edilen projede sadece konutların yer almadığını ifade etti. Farklı kesimler tarafımdam ihtiyaç duyulan özelliklerin bulunduğunu ve yine farklı kesimlerin alım gücüne hitap edebilmek adına minimum maliyet ile bütçelendirildiğini aktaran Turan, 144 bin Türk Lirası’ndan başlayan konutların 477 bin Türk Lirası’na kadar çıktığını, 1.892 adet konut içerisinde 2+1 ve 3+1 konutların yer aldığını aktardı.

500.000 Metrekarelik Botanik Park

İstanbul’un Kayaşehir bölgesinde inşa edilen TOKİ konutlarına ek olarak, Emlak Konut GYO tarafından 500 bin metrekarelik bir botanik park inşaatının da gerçekleşeceğini aktaran Turan, aynı zamanda 300 dönümlük bir kesintisiz park inşaatına başladıklarını aktardı. Değişime şahit olanların büyük bir şaşkınlık yaşadığını aktaran TOKİ Başkanı Ergün Turan, vatandaşların Kayaşehir’e gelerek projeler hakkında kapsamlı bilgi alabileceklerini aktardı.

Mahalle konseptine önem verdiklerini aktaran Turan, tüm konut projelerinde mahalle kültürünün barındırıldığını, içinden cadde geçen bir bölge olmasını önemsediklerini aktarırken; proje içerisinde onlarca dükkan ve ufak meydanlar olduğunu aktarırken, aynı zamanda birkaç adet cami ve 4-5 adet de okul inşa edildiğini aktardı. Uçak çaplı çarşılardan kapalı ve açık otoparklara kadar, konutları satın alacak vatandaşların zaman geçirmesi ve sosyalleşmesi için kafeteryalardan, çocuk oyun alanlarına kadar ve spor yapmak isteyen büyükler için de spor parklarına kadar birçok sosyal donatının yer aldığını aktaran Turan, projenin kapalı bir site olmadığını, her bir tanesinin binalardan oluşan bir yaşam alanı olduğunu ifade etti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,497BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,367TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,831TakipçilerTakip Et