GayrimenkulEks

Borsa İstanbul Yılı Rekorla Kapattı!

Borsa İstanbul 2017 yılının son işlem gününde yeni bir rekor kırarak yılın en yüksek zirvesi olan 115.333 puandan günü kapattı.

Borsa İstanbul Yılı Rekorla Kapattı!

Borsa İstanbul 2017 yılının son işlem gününde yeni bir rekor kırarak yılın en yüksek zirvesi olan 115.333 puandan günü kapattı.

Borsa İstanbul yeni yıla tarihin en büyük rekoru ile giriş yapıyor. 2017 yılının son işlem günü olan Cuma gününde (dün) tüm gün boyunca işlem gören hisse senetlerinde yeni bir rekora imza atıldı. Böylelikle yılın son işlem gününü Borsa İstanbul en yüksek zirvesi olan 115 bin seviyesinin üzerinde kapatmış oldu.

Geçen hafta yatırımcısının yüzünü güldüren Borsa İstanbul, yılın son işlem gününü yeni bir rekor tazeleyerek kapattı. Tüm yıl boyunca yukarı yönlü eğilim gösteren BIST 100 Endeksi, dün ki kapanışını 115.333 puandan zirvede gerçekleştirdi. Borsa, yıl boyunca toplamda yüzde 47 oranında yükseliş göstererek yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı olurken, dolar ise yılın son işlem günün düşüş ile kapattı.

Hem Yatırımcının, Hem de Ekonominin Yüzü Güldü

2017 yılının son işlem günü olan 29 Aralık Cuma gününde (dün) dolar kurlarında keskin bir düşüş yaşanırken, Borsa İstanbul’un kaydetmiş olduğu bu rekor yükseliş ise hem yatırımcısını, hem de ekonomiyi sevindirdi. Günü 115 bin 333 seviyesinden tüm zamanların en büyük rekoru ile kapatan Borsa İstanbul, tüm yıl boyunca göstermiş olduğu artış eğilimleri sayesinde yeni yıla daha çok yatırım ve umut kaynağı oldu.

Dolar/TL paritesi ise yılın son işlem gününe yükseliş yaparak 3,8249 TL’den giriş yaparken, Amerika ile Türkiye arasında yaklaşık olarak 3 aydır devam eden vize gerginliğinin sonlandırılmasının ardından 3,7770 TL seviyesine kadar düşüş gösterdi. Söz konusu olan bu düşüş, son 3 ayın en alt seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Benzer Haber:  11 Ocak 2018 Borsa Güne Artış ile Giriş Yaptı!

Öte yandan yeni yılın ilk işlem günü olan 1 Ocak 2018 Pazartesi günü ise, hem doların, hem de borsanın yeni yıla nasıl başlayacağı da bir hayli merak uyandırıyor.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ