Birbirinden İlgi Çekici Veranda Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonuna verilen önem kadar veranda dekorasyonuna da önem göstermek gerekir. Veranda dekorasyonu için dekorasyon fikirlerini birlikte inceleyelim.

Birbirinden İlgi Çekici Veranda Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonuna verilen önem kadar veranda dekorasyonuna da önem göstermek gerekir. Veranda dekorasyonu için dekorasyon fikirlerini birlikte inceleyelim.

Veranda, bir evin bahçe bölümünde yer alan, daha etrafı korkuluklarla çevrili ve üstü kapalı olan, zemin hizasında ya da su basman kotu seviyesinde inşa edilen balkon tipli bir bölüme denilir. Genellikle eve bitişik olarak yapılmış olan verandalar, bahçe içerisinde yer alır.

Verandası bulunan bir eve sahip olmak günümüzde oldukça avantajlı bir durumdur. Çünkü verandalar doğayla iç içe vakit geçirme, hem bahçe manzarası hem de kuş sesleri eşliğinde aile ya da yakınlarla vakit geçirebilme imkânı sağlıyor.

Veranda İçin Mobilya Tercihi

Verandalar için önerilen dekorasyon fikirleri arasında neme, suya, rüzgâra dayanıklı mobilyaların tercih edilmesi önerilir. Verandalar açık bir alanda yer aldığı için uzun ömürlü ve dayanıklı olması açısından bu nokta oldukça önemlidir. Veranda dekorasyonu için en ideal seçim hasır bir koltuk takımı ya da yine hasır bir tekli koltuk olabilir. Bunun yanı sıra verandanız için özel olarak ahşap mobilya da yaptırabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda olduğu gibi veranda dekorasyonunda da farklı alternatifler kullanabilirsiniz. Mesela veranda da yer verdiğiniz koltuklarınızı rengarenk kırlentler ile süsleyebilir ve yumuşak minderler ile de donatabilirsiniz.

Ayrıca verandanıza küçük de olsa bir masa – sandalye koymanızda fayda var. Böylelikle bu durum yemeklerinizde size kolaylık sağlarken mekanda da ikinci bir bölüm elde ederek mekana derinlik kazandıracaktır.

Veranda Aydınlatması Nasıl Dekore Edilmeli?

Bunun için de birçok alternatif yöntem vardır. Örneğin korkuluklarınızın üzerine dış mekanlara uygun olan lambalar monte edebilir, çatı direkleri arasına dekoratif lambalar asarak sarkmasını sağlayabilir, çatının tam ortasına şark dekorasyonu tarzında bir büyük bir avize takabilir ya da duvarlarınıza country tarzında duvar aydınlatma ürünleri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca biraz nostalji esintisi verebilmek için gaz lambaları kullanmak da oldukça iyi bir fikir olacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.