Birbirinden Çılgın Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Kendin yap çalışmaları genellikle az bir zaman, el becerisi ve hayal gücünü gerektiren çalışmalardır.

Birbirinden Çılgın Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Kendin yap çalışmaları genellikle az bir zaman, el becerisi ve hayal gücünü gerektiren çalışmalardır.

Birçok insan yalnız başına bir şeyler yapmaktan korkar ve daha çok hazır olan şeyleri almaya bakar. Fakat kendi kendinize yapacağınız bu hobi nesneleri paradan tasarruf etmenizin yanında kendinizi iyi hissetmenizi de sağlar.

Genellikle ev dekorasyonunda az bütçe ile yapılacak olan dekorasyon fikirleri olarak karşımıza çıkan kendin yap dekorasyon fikirleri, birbirinden şık ve çılgın fikirlere sahip olabiliyor. Örneğin kalabalık bir anahtarlı sahipseniz ve sürekli kullandığınız anahtarı diğerlerinin arasında bulmakta zorlanıyorsanız bunun için çok şık bir kendin yap fikrini uygulayabilirsiniz. Farklı renklerdeki ojeler ile sık kullandığınız anahtarlarınızı boyayabilir ve böylelikle hangi anahtarın nereye ait olduğunu artık bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yine kendin yap dekorasyon fikirleri arasında yer alan eski kullanılmış olan ampullerinizden de çok şık dekoratif objeler elde edebilirsiniz. Böyle bir objeyi elde edebilmeniz için gerekli olan malzemeleri patlamış bir ampul, kargaburun, çekiç ve tırnak bakım seti olarak sıralayabiliriz. Bu eşyaları kullanarak eviniz için bir hayli şık dekoratif objeler ve hatta vazolar elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey; çekiç ve tırnak bakım seti yardımıyla ampulün üst kısmında yer alan siyah bölümü kırmak, kargaburun yarımıyla gri renkli olan şeridi çıkarmak olacaktır. Ardından ampulün etrafında oluşan pütürlükleri bu materyalleri kullanarak düzeltebilir ve içerisine biraz su ve bir adet çiçek koyarak çok şık bir vazo elde edebilirsiniz.

Ayrıca patlamış olan ampulden elde etmiş olduğunuz bu objenin alt kısmına iki adet delik açarak ip ya da tel bağlayabilir ve bunu duvarlarınıza asabilirsiniz.

Yine ev dekorasyonunuz için fantastik bir görünüme sahip olan kavanozlarda yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ise boş bir kavanoz, sim ve fosforlu yapıştırıcı olacaktır. Kolay işlemler ile yapacağınız bu kavanozun içerisinde yapıştırıcının dağılmasını sağlayarak sim dökmeniz gerekir. Ardından da kavanozun dibine bir LED yerleştirebilir ve kavanozun içerisinde ateş böceklerinin olduğu hissini veren bu romantik kavanozları elde edebilirsiniz.

Eğer elinizde güzel görünme sahip bir kavanoz bulunuyorsa, bunu da değerlendirmeniz mümkündür. Bu kavanozun dibine çakıl taşları, üzerine toprak ve kuru yaprak yerleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin ardında kavanoza dikeceğiniz bir bitki ve kullanacağınız ufak tefek nesnelerle dekorasyonunuzu tamamlayarak kendinize minik bir bahçe oluşturabilirsiniz.

Evlerinizde ayakkabılarınızı koymak için yeteri kadar bir alanınız yok ise, mağazaya gidip pahalı bir ayakkabılık almanıza da gerek yok. Çünkü PVC borularını kullanarak kendinize oldukça şık bir ayakkabılık yapabilirsiniz. Bunun içinde PVC borularını eşit ölçülerde kesmeniz ve dilediğiniz şekli vererek duvarınıza yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Sizlerde ev dekorasyonunuz için bunun gibi dekorasyon fikirlerine bakabilir ve bir taraftan kendi emeklerinizle dekorasyon oluştururken diğer yandan kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.