Bir Emlak Danışmanı İçin Facebook’u Kullanma Rehberi

Her ne kadar genel kullanım amacı zaman geçirmek ve tanıdığımız kişiler ile iletişim kurmak olsa da Facebook son dönemlerde oldukça önemli bir marka bilinirliği yaratma aracı konumuna geldi. Son günlerde internet herkes tarafından kullanılan, çağımızın olmazsa olmaz parçası haline geldi. İnternet ve sosyal medya birçok markanın pazarlamasında önemli rol oynuyor. Bu nedenle emlak danışmanı iseniz […]

Her ne kadar genel kullanım amacı zaman geçirmek ve tanıdığımız kişiler ile iletişim kurmak olsa da Facebook son dönemlerde oldukça önemli bir marka bilinirliği yaratma aracı konumuna geldi.

Son günlerde internet herkes tarafından kullanılan, çağımızın olmazsa olmaz parçası haline geldi. İnternet ve sosyal medya birçok markanın pazarlamasında önemli rol oynuyor. Bu nedenle emlak danışmanı iseniz sizin de sosyal medyayı etkin ve aktif bir şekilde kullanmanız sizi ve şirketinizi bir adım öne taşıyacaktır.

Şimdi size günümüzün en etkin sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Facebook ile ilgili bazı püf noktaları vereceğiz.

İşte emlak danışmanlarının kesinlikle bilmesi gereken Facebook tüyoları:

İşletmeniz adına bir Facebook sayfası açın

Facebook’u hepimiz kullanıyoruz fakat Facebook profili oluşturmanızdan daha önemlisi markanıza ait bir Facebook sayfasına sahip olmak. Facebook profilinizin bir işletmeye ait olduğunu fark eder etmez profilinizi kapatır veya Facebook sayfasına çevirir. Olansa sizin profil sayfanıza olmuş olur.

Mahalle – uzmanlık alanınız hakkında bilgiler paylaşın:

Facebook sayfası açmak kolay fakat ne paylaştığınız önemli! Günlük rutinleriniz ya da iyi günler gibi mesajlarınız sizin sayfanızı beğenen kişileri ilgilendirmediği gibi önemsenmez de. Sayfanızı beğenen kişilerin sizden fayda sağlayabilmesi için bazı aralıklarla bilgilerinizi paylaşmanız gerekir.

Resim ve görselleri kullanın:

Paylaştığınız resimler yazılarınızdan daha çok dikkat çeker. Yeni aldığınız ya da yeni satmış olduğunuz bir portföyün resmini paylaşmanız çok daha yararınıza olabilir.

Bulunduğunuz semtte etkinlikler düzenleyin:

Kurumsal ofisler bunu kesinlikle yapmalıdır. Semtinizde bulunan komşularınızı ve iş yerlerini davet edeceğiniz bir etkinlikle çalışma prensiplerinizi ve yetkinlik kriterlerinizi gösterebilirsiniz.

Portföylerinizin reklamını vermeyi deneyin:

Facebook reklamları konuma göre süzerek yayınlar. Bu reklamlar ile portföylerinizi kendi çevrenize tanıtabilirsiniz.

Yarışmalar – anketler düzenleyin:

Facebook sayfanızı beğenen kişiler arasında çeşitli yarışmalar düzenleyebilir ya da çeşitli anketler düzenleyerek portföylerinize puan vermelerini isteyebilirsiniz.

Sayfanızı beğenen kişilerle irtibat kurun:

Sayfanızı beğenen kişiler ile teker teker irtibat kurmanız ileride size olumlu şekilde dönecektir.

Portföylerinizi sayfanızda paylaşın:

Portföylerinizi sayfanızda paylaşırken 4 e 1 oranını unutmamalısınız. 4 paylaşımınız güncel hayata dair olurken 1 paylaşımınızın portföylerinize ait olması gerekmektedir.

Emlak haberlerini takip edin ve paylaşın:

Facebook sayfanızda emlak haberlerini paylaşmanız sayfanızı beğenen insanları da bilgilendirmenizde fayda sağlayacaktır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here