Benzine Yeni İndirim!

Son günlerde Dolar kurunun Türk Lirası karşısında değer kaybetmesi, akaryakıt fiyatlarına da yansıyor.

Son günlerde Dolar kurunun Türk Lirası karşısında değer kaybetmesi, akaryakıt fiyatlarına da yansıyor.

Üst üste gelen benzin ve motorin indirimlerine bir yenisi daha eklenerek bu gece itibariyle en az 8 kuruşluk indirim uygulanacak.

Türk Lirası’nın değer kazanmaya başlaması ile birlikte düşen dolar kuru ve petrol fiyatlarının 50 dolar seviyesine kadar gerilmesi ile birlikte akaryakıt indirimleri gelmeye devam ediyor. 26 Nisan 2017 tarihinden bu güne kadar geçen süreçte benzin fiyatlarına uygulanacak 3’üncü indirim 8 kuruş tutarında olacak.

Akaryakıta 3. İndirim

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) sosyal medya profilleri aracılığı ile mutlu haberi duyurdu. Çok değil, 2 gün önce yeni bir indirimin yapılmasından fazla zaman geçmeden akaryakıt fiyatlarında yeni bir indirimin duyurusu yapıldı. Akaryakıt firmaların depolama maliyetleri, dağıtım maliyetleri ve şube sayılarına göre şehirlere ve ilçelere göre farklılık gösterebilecek indirimler İstanbul, Ankara ve İzmirde ortalama 8 kuruş düzeyinde gerçekleşecek.

Benzin İndirimi 8 Kuruş

5 Mayıs 2017 Cuma günü 00.00 itibariyle geçerli olmak üzere benzin grubunda yapılan 8 kuruşluk indirime ek olarak motorin fiyatlarında da 10 kuruşluk bir indirim yapıldı.

Rafineri çıkış fiyatlarında yaşanan değişiklik sebebiyle yapılan bu indirim ile birlikte şehirlere göre benzin fiyatları ise; İstanbulda 5,04 Türk Lirasına gerilerken, Ankarada 5,09 Türk Lirasına geriledi. İzmirdeki benzin fiyatı 5,07 Türk Lirasına gerilerken diğer şehirlerdeki benzin fiyatları dağıtıcı firmaların rekabet durumu ve serbest piyasalar sebebiyle farklılık gösterebilecek.

İndirimler, gece yarısı itibariyle 5 Mayıs 2017 Cuma günü saat 00.00 itibariyle tüm Türkiyede aynı anda geçerli olmaya başlayacak.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

four + 20 =