Bebek Odası İçin Müthiş Dolap Fikirleri!

Bebek odaları için dekorasyon fikirleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki, bebek odası dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeli ve dolapları nasıl olmalıdır?

Bebek Odası İçin Müthiş Dolap Fikirleri!

Ev dekorasyonu yaparken sıra bebek odalarına geldiğinde öneriler arasında yer alan dolap fikirleri sayesinde bebeğinizin odasının düzenli olmasını ve kolay kullanım imkânına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek odaları için dekorasyon fikirleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki, bebek odası dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeli ve dolapları nasıl olmalıdır?

Bebek odalarında yer alan gardıropların düzenli olması hem sizi yormaz hem de pratik olmanızı sağlar. Bebeklerin ilk bir yılda hızla büyümeleri göz önünde bulundurulunca kıyafet ve aksesuarlarının da bir o kadar hızlı değişebileceğini unutmamak gerekir. 0-12 ay arası bedene sahip olan kıyafetleri ve ayakkabılarını iyi ve doğru şekilde organize ettiğiniz zaman bebeğinizin ihtiyaçlarına kısa zaman cevap verebileceğiniz gibi fazla zaman harcayıp yorulmaktan da kurtulabilirsiniz.

Karton Ayırıcılar Kullanabilirsiniz

Bebeğiniz dünyaya geldiği zaman eş, dost, akrabalardan gelen hediyeler farklı bedenlerde olabilir. Bebeğiniz büyüdüğü zaman bedenine uygun olan kıyafetleri dolap içerisinde uzun uğraşlar neticesinde arayıp bulmak yerine dolabının içine kartondan seperatörler yerleştirerek bedenlerine göre kıyafetleri bu seperatörlerde ayırabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu uygulama sayesinde bebeğiniz büyüdüğünde kolaylıkla uygun kıyafetlerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayrıca başka malzemelerden yapılmış olan kutuları da seçebilir, bunlarla bebeğinize küçük gelen kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz.

Bebek odası dekorasyonu yapılırken kullanılan kutular dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olarak görülür. Bebeğinize küçük gelen kıyafetlerin yanı sıra bu kutular oyuncakları, aksesuarları ve kitapları için de tercih etmek, önerilen bebek odası dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor.

Dolap İçi Bölümlendirme (Organizatör) İle Kullanım Rahatlığını Keşfedin

Konu hakkındaki dekorasyon fikirleri arasında ayrıca sıklıkla organizatör kullanılması da yer alıyor. Çünkü söz konusu olan bu organizatörler, tüm ihtiyaçlarınıza hızlıca cevap verebilme imkanına sahip oluyor. Mesela bebeğinizin dolabında kullanacağınız bir organizatör sayesinde bakım ürünlerini, bezlerini, önlüklerini ya da çoraplarını ayırarak düzenli bir alana sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer ki bebek odanızda fazladan dolaba ihtiyaç duyarsanız dolapların kapaklarını da bu konu için değerlendirebilirsiniz. Dolapların kapaklarında kullanacağınız cepli organizatörler ya da tel sepetler sayesinde fazladan depolama alanı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Bebek odaları için dekorasyon fikirleri arasında yer alan en önemli madde düzendir. Söz konusu olan bu düzeni sağlayabilmek içinde kullanabileceğiniz en doğru eşyalar ise organizatör, seperatör ya da kutulardır. Ayrıca kullanabileceğiniz bu kutuların üzerine oyuncaklar, çoraplar, kıyafetler gibi etiketler yapıştırarak bebek odasında eğlenceli ve düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bebeğinizin minik ayakkabıları içinde az yer kaplayan çözüm yollar bulunuyor. Mesela bu minik ayakkabıları dolabın içerisinde kötü ve dağınık görünmesini engellemek için minik askılara asabilir ve böylelikle bebeğinizin kıyafetine göre ayakkabı seçerken zaman kazanmış olabilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.