GayrimenkulEks

Bayram Yaklaşıyor, Altın Fiyatları Artıyor!

Bayram Yaklaşıyor, Altın Fiyatları Artıyor!

Dün 142 ile 143 Türk Lirası arasında değişen fiyatlarda değişim gösteren altının gram fiyatı, bugün (09.08.2017) önceki günkü kapanışına göre yüzde 0,8 oranında artış meydana geldi. Gram altın fiyatı bugün saat 10.30’dan sonra meydana gelen artış ile 144,4 Türk Lirasına yükseldi. Gram altın, altının ons fiyatı ile paralel olarak yükselmeye devam ediyor.

Cumhuriyet altını incelendiği zaman dün 948,89 Türk Lirası satışa çıkarken, bugün 963,23 Türk Lirasından piyasada.

Çeyrek altın da ise son durum 236,27 Türk Lirası olarak görülmekte.

Altın Fiyatlarında Artış!

Altın fiyatları genel olarak dünden sonra ons fiyatlarında meydana gelen artış ile birlikte yükselişe geçti. Altın fiyatlarında  yüzde 0,2 artış oldu. Şuan da 143 Türk Lirası seviyesinde işleme giriyor.

Kapalıçarşı’da  Çeyrek Altın 235 TL

Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altını 958 Türk Lirası, çeyrek altın ise 235 Türk Lirasından satışa sunuluyor. Altının ons fiyatına bakıldığında ise dün ile kıyaslandığında yüzde 0,2 oranında artış meydana geldi. Altının ons fiyatı 1.260,5 dolar değerinde işlem gördü.

Finans Analisti İslam Memiş’den Değerlendirme

Altın fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulunan Finans Analisti İslam Memiş, haftanın ilk işlem gününde sakinliği bozmadığını, bu hafta altın yatırımcılarına alım fırsatları verilebileceğini söyledi. İslam Memiş, ABD’de yaşanan Başkan Donald Trump ve Trump’ın politaka belirsizlikleri,  ABD Merkez Bankası’nın (FED) 2017 aralık ayı sonuna kadar herhangi bir faiz değişikliği yapmayacağı beklentisi ile altın fiyatlarının olumlu etkileneceğini söyledi.

Dolar/TL Parametresi Olumsuz Etkiledi

2017 Ağustos ayı döneminde altının ons fiyatının 1.280 ile 1.300 dolar seyrinde test edilebileceği tahmininde bulunan İslam Memiş, yurt için piyasalarda dolar ile TL kurunda meydana gelen azalmaların altının gram fiyatını negatif yönde etkilediğini belirtti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.