Emlak Başbakan Açıkladı! Önümüzdeki 2 Yıl Büyük Projelere İmza Atılacak!

Başbakan Açıkladı! Önümüzdeki 2 Yıl Büyük Projelere İmza Atılacak!

Başbakan Yıldırım TBMM Genel Kurulu’nda 2018 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu Tasarısı ve 2016 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamalarını hükümet adına yapan Başbakan Yıldırım, önümüzdeki 2 yıl içerisinde büyük projelerin hayata geçirilmiş olacağını ifade etti.

TBMM Genel Kurulu’na katılan Başbakan Binali Yıldırım, hükümet adına bir takım meseleler hakkında açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında önümüzdeki iki yıl içerisinde Türkiye’de dev projelerin hayata geçirileceğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, söz konusu olan bu yılları aynı zamanda istikrarın, kalkınmanın ve büyümenin sürdürüleceği yıllar olacağını dile getirdi. Önümüzdeki yılın sonu itibari ile dünyanın en büyük havalimanının hizmete girmiş olacağına dikkat çeken Başbakan Yıldırım, bu projenin şeffaf olmadığına dair bir takım söylentilerin olduğunu, buranın hesabını anlatacağını dile getirdi. Toplamda 10,5 milyar avro maliyet ile hayata geçirilecek olan 3. Havalimanı Projesi’ni kendilerinin 5 kuruş harama yapmadan şirket tarafından yapılacağına ve bunun bir garantisi olduğuna dikkat çekti. Söz konusu olan bu garantinin projeyi hayata geçiren firma tarafından havalimanının 25 yıl işletilmesi olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, bahsi geçen bu süre zarfı içerisinde projenin getirinin 26,5 milyar ve KDV olacağını da anlattı. Hemen hemen her sene ülkeye 1 milyar 50 milyon avro civarında kazanç sağlayacak olan bu proje için çamur ve çukurlarla dolu eski bir kömür havzası verdiklerini, yerine dünyanın en büyük projesini alacaklarını ve kabataslak olarak projenin kazancının 110 kat trilyon olacağını ifade etti. 25 yılın sonunda ise işletmenin geri alacağını da açıklamalarına ekledi.

Bütçenin Her Kuruşu Ülke İçin Harcanacak

Açıklamalarında 2018 Yılı Bütçesi’nin vatana millete hayırlı olmasını dileyen Başbakan Binali Yıldırım, hükümet olarak emanete saygıyı esas alan ve hukuk çerçevesinden ayrılmayarak titiz bir çalışma ile 2018 yılı için ayrılan bu bütçenin her bir kuruşunun ülke için harcanacağını da dile getirdi.

Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,092TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,738TakipçilerTakip Et