Emlak Başarılı Emlak Danışmanlarının Ortak Özelliği: Sakinlik

Başarılı Emlak Danışmanlarının Ortak Özelliği: Sakinlik

Emlak danışmalarının mesleklerinde başarı sağlaması, müşteri portföylerini genişletmesi için sahip olunması gereken ana özelliklerden bir tanesi sakinliktir.

Emlak danışmalarının mesleklerinde başarı sağlaması, müşteri portföylerini genişletmesi için sahip olunması gereken ana özelliklerden bir tanesi sakinliktir.

Açıkça belirtecek olursak birçok emlak danışmanlarının satış işlemleri esnasında satış kapama ve ödeme işlemlerine odaklanmış olmasının müşterilere verdiği rahatsızlık, herkes tarafından fark edilmekle birlikte kabul edilen bir durumdur. Bu durum her ne kadar emlak danışmanları ve sektör açısından iyi bir durum gibi olsa da, müşteriler açısından oldukça can sıkıcı bir durumdur. Çünkü sırf bu gibi sebeplerle emlak sektörü, diğer inşaat sektörlerine oranla güven bakımında geri planda kalıyor.

Sektörde birçok gayrimenkul danışmanı, alıcının her dediğini kafa sallayarak satış işlemini bir an önce kapamak için elinden geleni yapıyor. Ne yazık ki etkili bir danışmanda olması gereken bilgi ve beceriye sahip olamayan temsilciler, direkt olarak satış kapama işlemine odaklanarak müşteri için değerli görülen hiçbir şeyi sunamıyor. Müşterinin çözülmesini istediği pürüzlere karşın gerçekleştirilemeyecek vaadler verilmesi; müşterinin güvenini sarsmak ile birlikte alıcı ve satıcı arasındaki gerilim ortamını da önemli ölçüde fitilliyor.

Endüstride karşılaşılan en büyük sorun, satışa konu olan mülkün satılabilmesi için alıcıya her şeyi yapabilecek kişilerin mevcut olmasıdır. Çünkü mülkünü bir an önce satabilmek için satıcıların her söylenilene evet demesi ve birçok sorunu görmezden gelmesi sektör için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Diğer emlak temsilcilerinden bir adım önde olmak ve müşterileriniz tarafından saygı görmek istiyorsanız; gelecek dönemlerde karşınıza çıkabilecek fiyat, denetim, değerlendirme ve diğer konulardaki sorunlar hakkında tedirgin olmanız gerekir. Ortaya çıkan sorunlar ile mücadele etmeniz ve elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekir. Bu mücadelede başarılı olabilmeniz için de ‘dersinize iyi çalışmanız’ gerekir.

Emlak sektöründe ne yazık ki listeleme, eğitim, pazarlama ve benzer özellikler taşıyan birçok araç, yalnızca satışı gerçekleştirebilmek için kullanılıyor. Halbuki emlak danışmanlarının; listeleme yapma aşamasında hem alıcı, hem de satıcı taraflar için uygun bir listeleme hazırlaması, alınan eğitimlerde ilişki yönetimlerine ağırlık verilmesi, pazarlama aşamasında dürüst, donanımlı ve ikna edici olunması gibi konularda zaman harcaması gerekir.

Genel olarak göz atıldığında sektör içerisinde en başarılı olan emlak danışmanları genellikle çok düşünen, çalışan, sorunları öngören, beklediği sorunlara çözüm üreten ve tamamen müşteri odaklı faaliyet gösterenler arasında yer aldığı rahatlıkla fark edilebilmektedir. Bu kriterler göz önüne alındığında sakinliğini koruyan emlak danışmanları satış işlemini kolaylaştırıcı ve akılcı bir şekilde yürütürler. Göstermiş oldukları uzmanlık karşısında müşterilerinin “bundan daha iyi olmaz” şeklinde düşünmesini sağlarlar.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

twelve + 11 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et