Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Arttıkça Artıyor!

Konut kredisi faiz oranları yeniden yukarı yönlü güncellendi. En uygun konut kredisi faiz oranı uygulamakta olan Ziraat Bankası da oranlarını yukarı çekti.

Konut kredisi faiz oranları yeniden yukarı yönlü güncellendi. En uygun konut kredisi faiz oranı uygulamakta olan Ziraat Bankası da oranlarını yukarı çekti. Yapılan en sonki güncellemeyle beraber en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1,80’i buldu.

Bankaların uygulamakta olduğu konut kredisi faiz oranları 10 Eylül 2018 Pazartesi günü (dün) itibari ile ortalama olarak yüzde 2,47’ye kadar yükseldi. Geride bıraktığımız hafta döviz kurlarında yaşanan sert yükseliş, konut kredisi faiz oranlarından yeni bir rekora neden oldu.

En Uygun Oran Yüzde 1,80’e Ulaştı

Konu ile alakalı olarak bazın basın kuruluşları tarafından yapılan haberlere göre, en düşük konut kredisi faiz oranı uygulayan banka olma niteliğine sahip Ziraat Bankası da, bu yükselişe ayak uydurarak faiz oranlarını yüzde 1,80’e kadar yükseltti. Ziraat Bankası yapmış olduğu bu güncellemesine rağmen, halen daha tüketiciyi en uygun konut kredisi kullandıran banka olma niteliğini taşıyor.

Bankalar tarafından uygulanmakta olan konut kredisi faiz oranları, neredeyse her hafta firesiz olarak yukarı yönlü güncellenmeye devam ediyor. En düşük konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası ile yüzde 1,80 olurken, en yüksek konut kredisi faiz oranı ise ICBC Turkey ile yüzde 3,2’yi buldu.

10 Eylül 2018 tarihi itibari ile bankaların konut kredisi faiz oranlarına bakılacak olursa (10 yıl vadeli); Ziraat Bankası yüzde 1,87, Halkbank yüzde 2,10, Vakıfbank yüzde 2,25, Türkiye İş Bankası yüzde 2,15, Yapı Kredi Bankası yüzde 2,54, QNB Finansbank yüzde 2,4, Garanti Bankası yüzde 2,80, ING Bank yüzde 2,19, Türkiye Finans yüzde 1,96, TEB yüzde 2,58, Akbank yüzde 2,70, Denizbank yüzde 2,9, ICBC yüzde 3,2, Şekerbank yüzde 2,61, HSBC ise yüzde 3 civarında faiz uygulamaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here