GayrimenkulEks

Balkon Dekorasyonunu Unutmayın!

Balkon Dekorasyonunu Unutmayın!

Ev dekorasyonu aşamasında sadece yaz ve bahar mevsimlerinde kullanıldığı için balkon dekorasyonu genellikle ikinci plana atılmakta, hatta tamamen unutulmaktadır.

Lakin ufak dokunuşlar ile balkonlarınızı her mevsim kullanabileceğiniz bir hale getirebilirsiniz. Bunun için büyük balkonlara sahip olmanız da gerekmiyor. Küçük alana sahip, dar ve uzun balkonlarınızı da ufak dokunuşlar ile ev dekorasyonunuzun tamamlayıcı alanları olarak düzenleyebilirsiniz.

Balkonlarınıza isterseniz yapay olarak, isterseniz de gerçek olarak uygulayabileceğiniz sarmaşık dekorasyonu ile yeşil renk ağırlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem gerçeğine göre daha az alan kaplaması, hem de bakımına zaman harcanmaması için tercih edilen yapay sarmaşıkları balkon demirlerinize sarmanız halinde, ferahlatıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem evinizin doğal yapısına uyum sağlayan bu görünüm, hem de evinizin dekorasyon aşamasında harcayacanız bütçeyi yormayacaktır.

Balkon dekorasyonunu yaparken, evinizin dekorasyonu ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ev, dekorasyon aşamasında bir bütün olarak ele alınmalı, dekoratif planlamanızı buna göre yapmanız gerekmektedir. Ev genelinde bir uyum olması, misafirlerinize sunduğunuz görünümü etkileyeceği gibi, evinizde geçirdiğiniz vakit içerisinde daha huzurlu bir ortamda zaman geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Genellikle balkonlarda oturma yerleri ayarlaması yapmak yerine, balkonda geçirilecek vakit için diğer odalardan takviye sandalye kullanılmaktadır. Bu her ne kadar ekonomik bir dekorasyon fikri olsa da, dekorasyonunuzu parçalamaktadır. Balkon dekorasyonu ev dekorasyonunuz ile uyumlu, ekonomik koltuk ve masa dizaynı ile birlikte balkonunuza özel mobilyalar ile evinizi renklendirebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu İçin İpuçları

Evinizin içine uygulayabileceğiniz tablo dekorasyonunuzu balkonunuza da taşıyarak, küçük çerçeveler eşliğinde balkonunuzu renklendirebilirsiniz. Eğer balkon alanınız geniş ise, yere koyacağınız renkli yer minderleri eşliğinde balkonunuzu konforlu bir kullanım alanına dönüştürebilirsiniz.

Evinizin hem bakımı, hem kullanım kolaylığı, hem de dekorasyonunuzu tamamlamanız bakımından dekorasyonunuzu balkonunuza da taşımanız önemlidir. Ani ya da planlı bir şehir değişikliği ya da semt değişikliği kararınızda, evinizin satışı için ya da kiralanması için bütçe analizi yaptığınızda da dekoratif dokunuşlarınız evinizi “bakımlı ev” kategorisine sokacağı için ev değerinizi yükseltecektir.

Benzer:  Eviniz İçin Birbirinden Güzel 12 Niş Dekorasyon Fikri
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ