EmlakBakanlar Kurulu GAZİRAY Projesi İçin Karar Verdi

Bakanlar Kurulu GAZİRAY Projesi İçin Karar Verdi

GAZİRAY Projesi için son dakika kararının verildiği öğrenildi. Buna göre GAZİRAY Projesi güzergahında bulunan yapı ve ağaçlar acele kamulaştırıldı.

GAZİRAY Projesi için son dakika kararının verildiği öğrenildi. Buna göre proje güzergahında bulunan yapı ve ağaçlar acele kamulaştırıldı.

GAZİRAY Projesi için Karar Verildi

Projede son dakika gelişmesi yaşandı. Gelen bilgilere göre GAZİRAY Projesi güzergahında yer alan yapıları ve ağaçları kapsayan karara göre kamulaştırma kararı alındı. GAZİRAY Projesi kapsamında güzergahtaki taşınmazlara yönelik acele kamulaştırma kararının verildiği ve kararın Resmi Gazetede yayımlandığı görüldü. Konutla ilgili kararı Bakanlar Kurulu aldı.

Gaziantep kentinde üretimi devam etmekte olan Başpınar – Gaziantep – Mustafayavuz İstasyonları arasında sürmekte olan çalışmaların hız kesmeden devam etmesi için alınan karar, GAZİRAY Projesi güzergahındaki yapıları ve ağaçları kapsadı. Proje kapsamında hem alt yapı hem de üst yapı çalışmaları devam ederken alınan bu karar Resmi Gazetede yayımlanarak resmiyet kazandı. Bakanlar Kurulunun konu hakkında aldığı karara göre Başpınar – Gaziantep – Mustafayavuz İstasyonları arasında sürmekte olan alt yapı ve üst yapı çalışmaları kapsamında güzergahta bulunan yapıların ve ağaçların acele olarak kamulaştırılması ön görüldü.

İki Yıl İçerisinde Tamamlanacak

2017 yılının yatırım programında yer alan proje, tamamlandığında Gaziantep’in değerine değer katacak. Gazantep’in şehir içi ulaşımını rahatlatacak ve kente yeni bir nefes getirecek proje merakla beklenirken, projenin 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Projeyi Gaziantep Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ortak çalışmalarla üretmeye devam ediyor.

2 kat şeklinde planlanan, projenin maliyeti 100 milyon TL’yi bulacak. Kentteki ulaşıma büyük katkı sağlayacak projenin günlük en az yüz bin kişiyi taşıyacağı ifade ediliyor. Metro kalitesine sahip olan GAZİRAY Projesi, kentte ulaşım alanında yapılan en büyük yatırımlar arasında gösteriliyor. Banliyö hattı olarak çalışacak proje, kent ulaşımında devrim olarak nitelendiriliyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Çiğdem Yeniayhttps://gayrimenkuleks.com
Çiğdem Yeniay - Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

3 × four =

5,231BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
248TakipçilerTakip Et
1,498TakipçilerTakip Et