GayrimenkulEks

Bakan Özhaseki Açıkladı! O Yasa İle Dönüşüm Hız Kazanacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, meclise sunulmak üzere Deprem Yasası hazırlandığı ve bu yasa ile beraber kentsel dönüşümün hız kazanacağı belirtildi.

Bakan Özhaseki Açıkladı! O Yasa İle Dönüşüm Hız Kazanacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, meclise sunulmak üzere Deprem Yasası hazırlandığı ve bu yasa ile beraber kentsel dönüşümün hız kazanacağı belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konu ile alakalı olarak yapmış olduğu bir açıklamasında, ülkede beklenen büyük bir depremden dolayı geniş çaplı bir kanun teklifi hazırlandığını ve yakın zamanda da hazırlanan bu teklifin meclise sunulacağını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, basın mensuplarına yapmış olduğu bu açıklamasında deprem ile alakalı olarak hazırlanan bu kanun teklifine yönelik bir takım değerlendirmelerde bulundu.

Deprem Yasası Dönüşüme Hız Kazandıracak

Açıklamalarında ülke genelinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kazandırmak adına yürütülen çalışmalardan bahseden Bakan Mehmet Özhaseki, depreme yönelik olarak çok geniş çaplı bir Deprem Yasası hazırladıklarını ilerleyen günlerde Meclis’in müsait olması halinde sunulacağını ve bütün ülkeyi ilgilendirecek şekilde değişim ve dönüşüm başlatacak türden kanunlar çıkarılacağını anlattı.

Dönüşüm İçin Temel Esaslar Belirlendi

Söz konusu kanun teklifi ile beraber ayrıca kentsel dönüşümün temel standartlarının da belirleneceğini dile getiren Bakan Özhaseki, yaklaşık olarak 5 senedir Türkiye’de kentsel dönüşüm yapıldığını, ilk olarak bu işin yavaş gittiğini gördüklerini, ikinci olarak da bu süreçte yanlışların yapıldığını gördüklerini anlattı. Bahsi geçen bu yanlışların teker teker tespit edildiğini ve kentsel dönüşüm çalışmaları için temel kurallar belirlemiş olduklarını da açıklamalarına ekledi.

Benzer Haber:  Küçükçekmece’ye Yatırım Üstüne Yatırım!

Söz konusu olan bu ana kurallardan da bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ilkinin herkese yerinde ev tahsis edilerek kentsel dönüşümü gerçekleştirmek olduğunu ifade etti. Öte yandan kentsel dönüşümde yaşanan en büyük sıkıntıların yüksek katı binalardan kaynaklandığını dile getiren Bakan Özhaseki, bundan sonra inşa edilecek olan binaların daha az katlı ve yöresel mimariye uygun olacak şekilde mahalle konsepti ile hayata geçirileceğini anlattı. Ayrıca Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından her bölgenin kendi yöresine has projeler tasarladıklarını da açıklamalarına ekledi.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ