Emlak Bakan Ahmet Arslan Açıkladı! Çamlıca Kulesi İnşaatı Hızlanıyor!

Bakan Ahmet Arslan Açıkladı! Çamlıca Kulesi İnşaatı Hızlanıyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Çamlıca’da inşaatı devam eden TV kulesi ile ilgili bilgiler verdi.

İlkbahar Aylarında İnşaat Hızlanacak

Çamlıca’da inşa edilen TV kulesindeki son durum ile ilgili bilgiler veren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ilkbahar aylarının gelmesi ile birlikte inşaat süreçlerinin hız kazanacağını, bitiş tarihi vermekten imtina ettiklerini, çünkü daha önce verdikleri tarihe rüzgar sebebiyle kule inşaatının yetişmediğini, ancak hedeflerinin 2018 yılı içinde Çamlıca TV kulesi inşaatını bitirmek olduğunu söyledi.

Bakan Arslan Çamlıca TV Kulesini Ziyaret Etti

Ahmet Arslan, Çamlıca’ya giderek TV kulesinde yapılan inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Yaptığı incelemelerden sonra inşaatta gelinmiş olan son nokta hakkında bilgiler veren Bakan Arslan, rüzgarın saatte 30 kilometre hızı geçtiği zamanlarda kulede bulunan vinci ve asansörü çalıştıramadıklarını belirterek mevsimsel şartların kule inşaatı üzerindeki etkilerinden bahsetti.

Kuleyi Görenler Çalışma Yapılmadığını Sanıyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, İstanbul’da bulunan radyo ve televizyon vericisi antenlerin görüntü kirliliğine yol açtığını, bu durumu ortadan kaldırarak tek bir anten ve tek bir kule ile aynı işi görmek amacıyla Çamlıca TV kulesinin inşa edilmekte olduğunu, beton blokun bitmesinin ardından kuleyi dışarıdan görenlerin epey bir zamandır inşaatta bir şey yapılmadığı algısına kapıldıklarını, istense de fazla personel çalıştırılamadığını, aynı anda birden fazla işin yapılmasının söz konusu olmadığını, kulenin içinde yapılan işlerin dışarıdan görünmediğini, ancak ciddi bir çalışmanın devam ettiğini söyledi.

Elektromanyetik Kirlilik Ortadan Kalkacak

Çamlıca televizyon kulesi inşaatının hava şartları ve rüzgar izin verdiği ölçüde devam ettiğini de söyleyen Ahmet Arslan, ilkbaharın gelmesiyle beraber çalışmaların hızlanacağını, 2018 yılının içinde inşaatı bitirip kuleyi hizmete almayı hedeflediklerini, kule bitirildiğinde ilk olarak FM radyoların taşınma işleminin yapılacağını, daha sonra televizyonların taşınacağını, kule ile birlikte frekansların birleşeceğini, bu sayede elektromanyetik kirliliğin ortadan kalkacağını da açıkladı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Dilek Demirler
Dilek Demirler - Siyaset ve Dünya kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five × four =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,637TakipçilerTakip Et