GayrimenkulEks

Bakan Ağbal Ekonomideki Büyüme Beklentilerini Açıkladı!

Maliye Bakanı Ağbal, hükümetin bu yıl ekonomide büyüme beklentileri hakkında açıklama yaparak, 5,5 oranında büyüme yaşanacağı beklentisi olduğunu ifade etti.

Bakan Ağbal Ekonomideki Büyüme Beklentilerini Açıkladı!

Maliye Bakanı Ağbal, hükümetin bu yıl ekonomide büyüme beklentileri hakkında açıklama yaparak, 5,5 oranında büyüme yaşanacağı beklentisi olduğunu ifade etti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal Türkiye Finans Forumu’nda açıklama yaparak hükümetin 2017 yılı için ekonomideki beklentisine değindi. Açıklamalarında Türkiye’nin üçüncü çeyreklik döneminde yüzde 10’dan fazla büyüme kaydedeceğini ifade ederek, Türkiye’nin büyüme açısından kaydetmiş olduğu bu başarıdan dolayı gurur duyduklarını dile getirdi. Ülkenin farklı yapısal sorunlarının mevcut olduğuna da dikkat çeken Naci Ağbal, Türkiye’nin son 15 yılda üstün bir büyüme performansı sergilediğini, bu gelişme ile beraber kişi başı milli gelirin de arttığını açıklamalarına ekledi.

Ülkenin Ekonomisi Her Türlü Riske Karşı Dayanıklı

Maliye Bakanı Naci Ağbal ekonomiye yönelik yapmış olduğu bu açıklamalarında,  2017 yılının yalnızca üçüncü çeyreklik döneminde yüzde 10’dan fazla büyüme kaydetmesi ile beraber gerek içeriden, gerekse dışarıdan gelebilecek herhangi bir riske karşı dayanıklı bir büyüme ekonomisine sahip olduğuna vurgu yaptı. Böyle bir ülke ekonomisi hakkında derecelendirme kuruluşları tarafından yüzde 2 ve yüzde 3 arasında bir büyüme oranı tahmini yapıldığını ifade eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, şu dönemde ekonomide gerçekleştirilecek büyüme performansı ile söz konusu kuruluşların bu açıklamalarından pişman olacaklarını dile getirdi.

En Kötü Zamanında Bile Başarılı Bir Büyüme Gösterdi

Açıklamalarında yaşanan hain girişim ve ülkenin içinde bulunduğu jeopolitik risklerden dolayı geçen yılın Türkiye açısında bir hayli riskli bir şekilde tamamlandığını söyleyen Bakan Ağbal, ülkenin sahip olduğu sağlam ekonomi temelleri sayesinde kısa sürede toparlanabildiğini, zaman içerisinde de daha güçlü bir ekonomiye sahip olunduğunu dile getirdi. Ekonomideki büyüme oranlarında en karamsar tahminlerin yapıldığı dönemlerde dahi ülkenin başarılı bir büyüme performansı sergilediğine dikkat çeken Ağbal, bundan sonraki dönemlerde de geleceğe umutla bakılmaması adına orta hiçbir neden olmadığına da vurgu yaptı.

Benzer:  12 Aralık 2017 İtibari ile Altında Son Durum Ne?
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ