Bahçeli Ev Modelleri Nelerdir? Birbirinden İlgi Çekici Bahçeli Evler!

Bahçeli evler; Amerikan tarzı, İskandinav tarzı, ahşap veya prefabrik bahçeli evler olarak ayrılabilir.

Bahçeli Ev Modelleri Nelerdir? Birbirinden İlgi Çekici Bahçeli Evler!

Bahçeli evler bu sıralar en fazla tercih edilen konutlar arasında ve oldukça revaçta. Bahçeli ev modelleri değişik medeniyetlerin günümüze yansıması olduğu gibi modern çizgileriyle tüm kültürleri aynı çatı altında buluşturup birleştiren bir tarzda mimariye de sahip olabilme özelliği taşıyabilmektedir. Bu evlerin en dikkat çekici yanı olan bahçelerini de kendine has tasarımlarla düzenleyebilir; aileniz ve misafirleriniz ile keyif dolu saatler geçirebilirsiniz.

Bahçeli evler; Amerikan tarzı, İskandinav tarzı, ahşap veya prefabrik bahçeli evler olarak ayrılabilir.

Amerikan Tarzı Bahçeli Evler

Amerikan tarzı bahçeli evlerin ayırt edici özelliklerinden biri üçgen şeklinde çatılarının olmasıdır. Bu tarz bahçeli evlerin verandaları ahşaptan yapılır. Bu verandalara masalar ve sandalyeler yerleştirilerek muhteşem oturma alanları yaratılabilir. Evin dış cephesi genellikle beyaz ve ahşap kaplama şeklinde yapılır. Mutfak Amerikan tarzı yani salona açılan şekilde tasarlanır. Genellikle yatak odalarında ebeveynlere ait ayrıca banyolara sahiptir. Aynı zamanda bahçeli eve sahip olan bireyler, kendilerine özel bir ev dekorasyonuna sahip olabilmek adına bireysel dekorasyon fikirlerini de mutlaka hayata geçirirler.

İskandinav Tarzı Bahçeli Ev Modelleri

Minimalist tasarımla yapılmış olmaları İskandinav tarzı bahçeli evlerin en belirgin özelliğidir. Dizaynında ve dekorasyonunda tamamıyla yalınlık ve şıklık dikkat çeker. Geniş pencereler ve cam duvarlar kış mevsiminin uzunca hakim olduğu İskandinav ülkelerinde güneş ışınlarından faydalanmak için fazlasıyla tercih edilen ev modelidir.

Ahşap Bahçeli Ev Modelleri

Bu evler ahşaptan yapılmakla birlikte ülkemizde genellikle Karadeniz Bölgesinde daha fazla tercih edilmektedir. Ahşap bahçeli evler uzun ömürlüdür ve doğal yalıtıma sahiptirler. Seksen yıla kadar dayanabilirler. Bu evler modern tarz yakalamak için ahşap levhalardan ve yüksek camlardan yararlanılırken, yöresel bir mimari için ise kütüklerden yapılmaktadır. Genellikle tatil yapmak amaçlı tercih edilirler ve doğa manzarası ile çevrili olurlar.

Prefabrik Bahçeli Ev Modelleri

Kurulumunun kolaylığı ve çabukluğu nedeniyle en çok tercih edilen bahçeli ev modelidir. Ülkemizde de son zamanlarda fazlasıyla revaçta olan prefabrik bahçeli ev modelleri hafiftir ve taşınabilir özelliktedir. Bu evler ucuza mal edilebilir olmaları, depreme karşı dayanıklı olmaları gibi nedenlerle daha çok tercih edilen bahçeli ev modelidir.

Birbirinden Harika Bahçeli Ev Modelleri

 

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.